Головна Конкурси Конкурс “Напиши листа і поясни, чому вода є цінним природним ресурсом”

Конкурс “Напиши листа і поясни, чому вода є цінним природним ресурсом”

1829

 Нещодавно «Укрпошта» запросила школярів від 10 до 15 років взяти участь у національному етапі 42 Міжнародного конкурсу епістолярного жанру для молоді "Напиши листа і поясни, чому вода є цінним природним ресурсом" (скорочена назва – "Напиши листа про цінність води для життя"), який проводить Всесвітній поштовий союз, спеціалізована установа ООН. Тема конкурсу співзвучна з міжнародним десятиріччям дій "Вода для життя" (2005-2015рр.), а метою конкурсу є розвиток у молоді вміння формулювати та висловлювати свої думки, пробуджувати в них бажання писати листи, привернути увагу до тієї важливої ролі, яку відіграють поштові служби, зв’язуючи між собою людей по всьому світу.

 
Загалом національний конкурс проходить у два етапи:
 
регіональний (конкурси організовують дирекції підприємства в 25 областях України, у Києві та Севастополі) – з 15 жовтня 2012 року по 31 січня 2013 року, а фінальний етап (розглядатимуться твори, що посіли перше місце в кожній дирекції УДППЗ "Укрпошта") триватиме з 1 березня по 15 квітня. Переможців оголосять до 30 квітня 2013 року.
 
Щодо самого конкурсного твору, то він має бути написаним прозовою мовою у формі листа обсягом до 800 слів рукописного чи друкованого тексту, і мати всі його ознаки (адресу отримувача, форми привітання та закінчення, дату, підпис). А оцінюватимуть за повнотою розкриття теми; особистий погляд на світ та проблеми, пов’язані з темою; оригінальність творчого задуму; змістовність, щирість; логічність та самостійність викладу матеріалу; грамотність.
 
У національному конкурсі встановлено три призових місця та відповідні винагороди: І – 5 000 грн; II – 3 000 грн; III – 2 000 грн.
 
Переможці регіонального етапу національного конкурсу Львівською дирекцією УДППЗ "Укрпошта", які посядуть три призових місця, також отримають винагороди: І місце – 1 000 грн; II – 500 грн; III – 300 грн (відповідно до законодавства із суми винагороди утримуються необхідні податки), які надійдуть переказом коштів на домашню адресу переможців.
 
Та повернемось до конкурсних робіт. Їх необхідно відправити не пізніше 31 січня 2013 року на адресу: Відділ маркетингу та продажу послуг Львівська дирекція УДППЗ "Укрпошта", вул.Словацького, 1, м.Львів 79000.
 
На конверті зробити позначку "Конкурс ВПС". Учасник має вказати повну домашню адресу; прізвище, ім’я, по батькові; назву та адресу навчального закладу (школи), клас, у якому навчається; номер телефону (за наявності), а також надіслати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (власного чи одного з батьків), копію свідоцтва про народження, своє кольорове фото (особисті дані про учасників конкурсу без їхньої або представників за законом згоди не розголошуються).
 
Незважаючи на те, що ми живемо в епоху цифрових технологій, уміння правильно писати – це навичка, якою має володіти кожна молода людина для самореалізації. Тому, любий друже, не вагайся, а візьміть участь в конкурсі! Якщо твір буде визнано кращим в Україні, ти отримаєш шанс не тільки стати переможцем на міжнародному рівні, а й виграти фантастичні призи, серед яких – поїздка до міста Берн, столиці Швейцарії.
 
Ірина  ГАЄВСЬКА