Головна Конкурси Скільки криниць на землі – стільки й зірок на небі

Скільки криниць на землі – стільки й зірок на небі

 "Нове джерело для наших предків було майже дивом. Його розчищали, обгороджували, іноді посвячували і ставили каплички або церкви. Часто джерела мали свої легенди та історію, в якій були як радісні, так і сумні сторінки. Не виняток і наш Буський район. Його територія багата на природні джерела, більшість яких знаходиться в південно-східній частині. А працівники Буського управління водного господарства доглядають за ними, розчищають від замулення, обкошують і вирубують чагарники у прибережних смугах, обгороджують їх та чималу увагу зосереджують на естетичному вигляді. До слова, ми вже виготовили 14 паспортів джерел, в яких стисла характеристика кожного, його легенда та історія", – розповідає про свою роботу начальник Буського управління водного господарства Володимир ПОГРЕБНЯК.

Крім атмосферних опадів, важливим джерелом живлення малих річок, яких в районі налічується 13 загальною довжиною 153,1 км, є джерела, які в спекотний час наповнюють життєвою вологою малі ріки та дають їм друге життя. Тому одним із основних напрямків роботи Буського УВГ є піклування про постійне збільшення кількості джерел в басейнах р.Західний Буг та р.Стир. Отож працівники управління постійно звертаються до органів місцевого самоврядування з листами  щодо очищення та відновлення джерел, які живлять річки. Чималу увагу приділяють і роботі з молоддю. Відтак нещодавно долучились до проведення Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел".
 
Першим відгукнувся колектив Ожидівської ЗОШ І-ІІІ ст. А найкращими роботами визнано малюнок учениці 11 класу Марії Якимів, вірш "Цілюще джерело" учениці 10 класу Христини Тарнавської (чит.внизу) та фотографію "Течуть джерела в майбуття"  учениці 6 класу Яніни-Вікторії Шварц. Переможці нагороджені почесними грамотами.
 
Володимир Погребняк зауважує, що у своїх роботах школярі намагалися висвітлити екологічну проблему і привернути увагу жителів нашого району до збереження найціннішого дару на землі – джерельної води. А завершує свою розповідь надзвичайно поетичними рядками:
 
"Скільки криниць на землі – стільки й зірок на небі", – стверджує народна мудрість. А якщо вам довелося бачити, як падає зірка, знайте – то десь замулилося джерело. Отже, щоб не згасли зірки, оберігайте живі криниці, адже ніщо так не милує око і заспокоює душу, як грайливе мерехтіння  і веселе дзюрчання відновленого джерела, що розпочинає свій далекий шлях від витоку і несе свої води до могутнього Західного Бугу, живлячи собою одну з найбільших водних артерій країни".
 
Ірина  ГАЄВСЬКА
 
Целебный источник
 
Затосковала осень, помарнилы краски.
Листьев опало, шелестит кругом.
А вода родниковая сверкает чарами,
И луч солнца играет с ручьем.
 
Чистая и прозрачная холодная вода
Течет между осокой долгие годы.
Бежит из-под горы, Буг ее ждет,
Чтобы напиться водами Солотвирикы.
 
В этой воде купалась русалка Шашкевича
Среди трав пахучих Лысой горы.
Гончаровки кувшины цилющая видела
И легенды замковые давней поры.
 
Пусть несет по миру эта вода родниковая
Лечебную силу и славу земли.
И не тоскует осень, расцветают краски,
И радуга будет всегда на земле.
 
Обращаюсь к вам, родные галичане,
Мои земляки, вас покорнейше очень прошу:
Сохраните эту красоту, что нам Богом дана,
Этот уголок мира я люблю.
 
Кристина Тарнавская
 
Цілюще джерело
 
Затужила осінь, помарніли барви.
Листя, що опало, шелестить кругом.
А вода джерельна виблискує чарами,
І промінчик сонця бавиться з струмком.
 
Чиста і прозора холодна водиця
Тече між осокою довгії роки.
Біжить з-під гори, Буг її чекає,
Щоб напитись водами Солотвиріки.
 
У цій воді купалася русалка Шашкевича
Серед трав пахучих Лисої гори.
Гончарівки глечики цілющая бачила
І легенди замкові давньої пори.
 
Хай  несе по світу ця вода джерельна
Лікувальну силу і славу землі.
І  не тужить осінь, розцвітають барви,
Й веселка  буде завжди на землі.
 
Звертаюсь до вас я, рідні галичани,
Мої земляки, вас уклінно дуже прошу:
Збережіть ту красу, що нам Богом дана,
Цей куточок світу я найбільше  люблю.
 
Христина ТАРНАВСЬКА