Головна Конкурси У Буську проведено конкурс інтелектуальної краси “Українська філологиня-2014″

У Буську проведено конкурс інтелектуальної краси “Українська філологиня-2014″

Учні НВК «Буська ЗОШ Іступеня-гімназія ім.Є.Петрушевича при ЛНУ ім.І.Франка» гідно відзначили День української писемності та мови.

7 листопада гімназисти взяли участь у написанні національного радіодиктанту і таким чином мали можливість перевірити свої знання з правопису.
10 листопада відбулася урочиста загальношкільна лінійка, яку розпочали учні 1-х класів поетичною хвилинкою. А далі старшокласники розповіли про віхи становлення українського письма та розвиток літературної мови.

Стартували акції "Наші сучасники – за українську мову", "Ми-за чистоту мови" та вікторина "Юні мовознавці".

12 листопада було проведено конкурс інтелектуальної краси "Українська філологиня-2014". Дівчата-учасниці змагалися у вмінні говорити компліменти, редагувати анотації й інструкції; малювали словесний портрет омріяного судженого, добираючи давні й незужиті прикметники; "чистили" свою оселю від суржику. А на завершення конкурсантки підготували презентації-розповіді про відомих жінок-українок, чиї життєві історії зворушили їхні серця (Соломія Крушельницька, Квітка Цісик, Олена Пінчук, Марія Заньковецька, Роксолана). У перервах дівчата ділилися з глядачами цікавими випадками з використанням міжмовних омонімів; показали свій талант і юні актори. Сценки із "Кайдашевої сім'ї " та "Сватання на Гончарівці" змусили зал сміятися до сліз, а кумедна "Сучасна скоромовка" викликала неабияке захоплення майстерністю її виконавця.  Свято, хоч і тривало довго, вдалося на славу: і розважалися, і попрацювали, і дізналися багато нового й корисного. А дівчата виявились усі варті почесного титулу "Українська філологиня-2014".