Головна Коротко Без аптечних кіосків

Без аптечних кіосків

Аптечні кіоски здебільшого можна побачити в магазинах, на вокзалах, ринку. Вони є виправданою альтернативою аптекам: висока рентабельність, невелика площа та зручне місце розташування. У будь-який час тут можна було придбати всі необхідні препарати.

Але, згідно проекту Державної служби з лікарських препаратів, з початку нового року ліки продаватимуться лише в аптеках або аптечних пунктах, в жодному разі не в кіосках. Вимога щодо закриття останніх обгрунтована тим, що з точки зору якості обслуговування населення лікарськими засобами кіоски не забезпечують належного рівня надання фармацевтичних послуг. Зокрема, відсутність торговельного залу, обмежена площа, порушуються умови зберігання лікарських засобів.

У Державній службі лікарських засобів запевняють, що  ліквідація аптечних кіосків не торкнеться сіл, вони там працюватимуть, а, крім того, таблетки можна буде придбати і в фельдшерських пунктах. Головна умова – ліки повинна відпускати людина з медичною освітою.

Також згідно цього проекту лікарі не матимуть права рекомендувати пацієнтам, в якій саме аптеці купувати ліки, а також виписувати рецепти на бланках, на яких уже надрукована назва лікарського засобу. За це передбачена адміністративна відповідальність до 15 тис. гривень.

Інна ПАЛАМАР