Головна Звернення Чому гіпертоніки не користуються знижками?

Чому гіпертоніки не користуються знижками?

9544 надбужанця, а це 26% дорослого населення району, страждає на гіпертонічну хворобу. Саме для такої категорії людей (гіпертоніків) минулоріч (див. "ВН" за 13 грудня №55) з 1 жовтня стартував проект регулювання цін на лікарські препарати.

Відтепер, завдячуючи проекту, ціни на основні препарати для гіпертоніків контролюватимуться державою. До речі, ліки від цієї недуги в Україні набагато дорожчі, ніж в сусідніх країнах. Тож у надбужанців, яких турбує підвищений тиск, з'явився шанс зекономити, і то суттєво – від 2 до 50 гривень. Отримати пільговий рецепт не можна без особливого клопоту. Потрібно лише звернутися до кардіолога, терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, і якщо гіпертонічна хвороба підтвердиться, отримати відповідний рецепт. Він дійсний протягом одного місяця з моменту видачі та зберігається в аптечному закладі, гарантуючи хворому знижку на ліки, а аптекам, в свою чергу, відшкодування тієї знижки.

У пілотному проекті беруть участь сім міжнародних незапатентованих назв, так званих молекул – еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, нифедипін – на їх основі створено 247 препаратів. Саме на них хворі можуть отримати знижку. Фармацевти пропонуватимуть увесь перелік аналогів вітчизняного та зарубіжного виробництва, але право вибору ліків залишається за пацієнтом. Наголошуємо, придбати ліки за дешевими цінами можна лише за рецептом лікаря і за присутності хворого.

У нашому районі проект із здешевлення ліків підтримують лише п'ять аптек – ПП "Скайінвест", аптечний пункт №7 в смт.Олесько (вул.Замкова) та в м.Буськ (вул.Петрушевича,25); ПП "Медико" №9 на вул.Львівська, 13/1; ТзОВ аптека "Зі", вул.Львівська,4 (автостанція);  роздрібно-гуртова аптека №100 в смт.Красне, вул.Грушевського,8.

Минулого року на компенсацію вартості препаратів з державного бюджету на Львівську область було виділено 1 млн.900 гривень. Станом на 17 грудня в цілому по району було продано пільгових ліків лише на 800 грн. Як відзначив головний лікар Буської ЦРЛ Зеновій Курій, ця сума мала б бути значно більшою, оскільки лікарі виписують в два рази більше пільгових рецептів, аніж є фактично отоварених. Чому? Це вже інше питання. Отож чекаємо відгуків від людей.

Можливо, причина ще й у тому, що гіпертоніки не звертаються за медичною допомогою, а у більшості випадків займаються самолікуванням. Або ж лікарі не хочуть додавати собі зайвої  роботи – заглянути в реєстр хворих на гіпертонію та виписати їм потрібний рецепт чи бодай розповісти про можливість зекономити кошти на придбанні необхідних ліків. До прикладу, люди похилого віку можуть і не знати, що існують різні державні програми, зокрема і для гіпертоніків.

Інформація для роздумів: станом на 4 січня лікарі Буської поліклініки виписали 29 пільгових рецептів, Олеської лікарні – 61, Красненської – 24, Милятинської амбулаторії – 27, Сторонибабської – 80.

Зеновій Курій сподівається, що надалі люди з високим тиском серйозніше ставитимуться до своїх захворювань і скористаються бюджетною компенсацією. На думку фармацевтів, соціальна програма дозволить зекономити кошти населення, зменшити кількість людей, які займаються самолікуванням, а також збільшити частку доступних та ефективних кардіологічних препаратів.

Інна  ПАЛАМАР