Головна Коротко На території Львівщини для великої заготівлі грибів, ягід, лікарських трав необхідно мати...

На території Львівщини для великої заготівлі грибів, ягід, лікарських трав необхідно мати лісовий квиток

Для заготівлі в промислових масштабах грибів, ягід, лікарських трав, горіхів ялинок споживач повинен отримати Лісовий квиток та внести рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів.

Про це повідомили у Львівській обласній раді.

На цьому наголосив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека 24 березня під час засідання постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації.

«Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів тощо) необхідно звертатися до лісогосподарських підприємств, яким затверджуються ліміти обласною радою. Ліміти формуються на основі розрахунків Укрдержліспроекту і на підставі матеріалів лісовпорядкування.

За останні роки приблизно 500 тис грн отримали бюджети місцевих громад і лісогосподарські підприємства (у співвідношенні 50:50), на території яких проводилася заготівля другорядних лісових матеріалів», – розповів Анатолій Дейнека.

Важливо, що для власних потреб громадяни проводять заготівлю вищезазначених продуктів безкоштовно. Винятком є лише заготівля березового соку та новорічних ялинок, яка для власних потреб і для промислової заготівлі – проводиться з обов’язковою наявністю лісового квитка.

Відтак комісія, заслухавши інформацію керівника Львівського ОУЛМГ, своїм рішенням виносить на розгляд сесії обласної ради проєкт рішення про погодження лімітів при заготівлі другорядних лісових матеріалів.