Осінні приморозки і сльота вже тиждень нагадують нам про наближення зими. А з нею у гості традиційно навідаються застуда і грип. Як не потрапити у тенета хворіб та захистити свою близьких – далі.
Як нам повідомила епідеміолог ДЗ "Буська районна санітарно-епідеміологічна станція" Надія Назарко, в районі, починаючи з 38 тижня, відмічається поступове зростання рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції.За підсумками моніторингу на 44 тижні цього року (з 19 по 26 жовтня) захворіло на ГРВІ 98 осіб (інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 21 при епідпорозі 21,6). А з початку епідемічного сезону на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 340 осіб, з яких 29 госпіталізовано в інфекційні стаціонари.
За повідомленням ВООЗ, цієї зими в Україні прогнозують циркуляцію 3 штамів вірусу грипу: грип А "Каліфорнія" та "Вікторія" і грип В "Вісконсин". Слід зазначити, що останній не циркулював на нашій території, тому імунітету до нього нема. На думку медиків, найефективнішим захистом від грипу є вакцинація, зроблена за 16-20 днів до початку епідемії. Особливо це актуально особам, які належать до групи ризику: недужим на хронічні захворювання легенів або серцево-судинної системи, пацієнтам з імунною недостатністю, зайвою вагою.
Оскільки епідемію грипу точно спрогнозувати не можна, тому що це залежить від багатьох факторів, в тому числі природних, то існує можливість попередити захворювання грипом або ж перенести його легше. Важливе значення має також і особиста профілактика в період зростання захворюваності – використання масок при догляді за хворим у сім’ї, часте миття рук з милом, обмежене перебування в місцях з великою скупченістю осіб, часте провітрювання приміщень. Не забудьте подбати про збалансоване, багате на білки, жири, вуглеводи, вітаміни, харчування. Вживайте багато рідини і добре відпочивайте.
Ірина КОРЧИНСЬКА