Головна Коротко Красне квітуватиме сакурами

Красне квітуватиме сакурами

У центрі селища Красне відтепер цвістимуть сакури. Японські вишні висадили біля пам'ятника Тарасу Шевченку та двох селищних храмів за сприяння депутата обласної ради по цьому округу Богдана Козака.

Як відомо, у Японії сакура – тра­диційний символ жіночої моло­дості та краси. Найчастіше рослина цвіте наприкінці квітня – на початку травня рожевим кві­том і не дає плодів. Її цвітіння над­звичайно ви­довищне та триває близько 2-3 тижнів. Най­більше японських вишень мож­на побачити в Ужго­роді, що з року в рік приваблює чималий потік туристів.

Ідея озеленити Красне саку­рами на­лежить селищному голові Олегу Ло­тоцькому. Саме він звер­нувся з про­ханням про допомогу до депутата Львів­ської обласної ради Богдана Ко­зака. Минулої су­боти депутат за­вітав в Красне, щоб зустрітися з гро­мадою, парафіяна­ми різних конфесій, та привіз зі собою саджанці ужгород­ських сакур. Крім того, до Великодня кожна сільська рада його округу отри­мала фінансову допомогу на облаш­тування території, а жителі Марушки – ще й на при­дбання церковного дзвону.

Спільно з селищним головою Оле­гом Лотоцьким, пластунами під керівництвом Людмили Гу­раш, де­путатами Буської ра­йон­ної ради Бог­даном Гловою та Василем Левком, а також місце­вою грома­дою цього ж дня япон­ські вишні бу­ли висаджені в красненську землю.

Тепер чи зможе Красне що­весни красно цвісти сакурами, залежить від його мешканців. Адже посадити де­ре­во – це лише півсправи, інша половина – дозволити йому вирос­ти. Споді­ває­мося, що громада обе­ріга­тиме тендітні саджанці, і ніхто не  наважиться їх зламати. Тоді охо­чим помилуватися неймовірною красою сакур не доведеться їхати до Ужгорода.

Тетяна  ПАРКАСЕВИЧ