Головна Коротко Курити не можна дозволити

Курити не можна дозволити

З моменту  вступу в силу нових правил щодо захисту від пасивного куріння минуло більше місяця. Попри різні докори і нарікання власників кафе і барів такі обмеження  не відлякали клієнтів – їх, як і раніше, повно. Аби з'ясувати, чи дотримуються заборони, журналісти "Волі народу" відвідали популярні у місті заклади відпочинку. Далі – детальніше.

До нововведення у барах готувались заздалегідь: прибра­ли попільнички, провітрювали приміщення та розмістили від­повідні оголошення, – розпо­ві­дає бармен п. Надія. Але не усім відвідувачам такі зміни до впо­доби: найперше тим, які полюб­ляють пити каву та заразом потягувати сигарету.

Радіють обмеженням ті, які не в захваті від туманної сірості задимлених кафе. «Куріння в місцях для відпочинку давно вже набридло, – ділиться пані Вік­торія, яка разом з донькою пила гарячий чай. – Прокурене пові­тря погано відбивається на здоров'ї, а одяг після походу в кафе смердить так, що його одразу треба прати. А що вже казати про співробітників таких закладів. Дихати 8-12 годин тютюновим димом – це дуже серйозний удар по здоров'ю». Тому як тільки закон почав діяти офіціанти і адміністратори перші почали слідкувати за його ви­конанням і відправляти курців за двері. За це не раз услід чули образи і навіть нецензурні по­бажання. Звикати до нововве­день було непросто.

Які б заборони не приду­мували народні обранці, та відмовити курця від шкідливої звички непросто. Якщо не можна у приміщенні – курять біля входу, але вподобанням не зраджують. Вони переконані, що таке ново­введення надовго не "прижи­веться", бо курців більше, ніж тих, яким палити не до смаку.  Як правило, завжди знайдеться "щілинка" в Законі, тож власники знайдуть спосіб, як його обійти.

Обійшовши популярні зак­лади відпочинку в Буську, поба­чили, що в приміщенні не курять. Але окремі "забігайлівки" Крас­ного й досі в димовому полоні, – нарікають сельчани. Очевидно, не лякають власників штрафи  від 1000 грн до 10000 гривень, а для курців – від 51 до 175 грн. До слова, в районі протягом місяця працівники органів внутрішніх справ не склали жодного про­токолу про порушення, – повідомила лейтенант міліції, інспектор роботи з населенням та громадськими формуван­нями Буського РВ ГУМВС у Львівській області Наталя Бішко.

 Як правило, люди не надто активно заявляють про пору­шення своїх прав. Ба, більше, коли потрібно написати заяву у службу у справах захисту прав споживачів або міліцію, то свідки чомусь зникають. Такий у нас менталітет. І в цьому – чи не найбільша проблема.

 

Ірина КОРЧИНСЬКА