Головна Коротко На Бущині почали ремонтувати дороги

На Бущині почали ремонтувати дороги

У Буському районі почали ремонтувати дороги, до речі, перші в області. І відрадно, що навесні, за сприятливих погодних умов. З новим головою Буської РДА Богданом Гринишиним та заступником Євгеном Кичурчаком їдемо на Полоничі. Тут, за Богданівкою, працює техніка Львівського ШРБУ-65.

Як повідомив виконроб Ігор Спільник, спочатку відновлюють профіль, засипають щебенем з відсівом, а згодом ущільнюють дорожнє полотно. Задіяні грейдер, каток, трали. Коли повертались на Буськ, нас минало кілька вантажівок, заповнених щебенем з відсівом. «Щоб гравійні дороги довше прослужили, – каже виконроб, – за ними потрібен постійний догляд. А щоб вода не розмивала щебінь, треба зробити водо-відведення з обох боків дороги».

На реконструкцію дороги Полоничі-Богданівка виділено близько 200 тисяч гривень. Стільки ж і на ямковий ремонт дороги Брахівка-Кути-Чішки. Хоча Буська РДА надіслала запит на ім'я начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області Ю.Лазаренка передбачити на ці ділянки доріг відповідно 500 і 400 тисяч гривень.

Знаючи, що ремонту потребують й інші дороги в районі, запитуємо про це у голови РДА. Богдан Гринишин повідомив, що цьогоріч на ремонт доріг з державного та обласного бюджетів мають виділити понад 4,5 мільйона гривень. Обласні депутати настояли на поверненні коштів, які з певних причин не освоїли минулого року Понад мільйон гривень піде на ремонт ділянки Буськ-Вузлове через Яблунівку. Роботи проводитимуть у два етапи: капітально і поточно. На ділянку дороги Красне-Золочів(від лікарні) виділять понад 600 тисяч. Відновлюватимуть дороги у Заводському, Сторонибабах, Куткорі, Балучині та інших селах, на це з обласного бюджету виділено 924,4 тис. гривень. Субвенція з державного місцевим бюджетам – близько півтора-мільйона – на ремонт комунальних доріг.

До речі, до ремонту дороги Брахівка-Кути-Чішки залучили і місцеві фермерські господарства. Так, Володимир Дацюк (ФГ "Меркурій") надав 12 причіпів щебеню, а Олег Репа (ФГ "Нива золота") розвіз його.

Як вже зазначалось, ремонтні роботи проводить Львівське ШБУ-65. А Буський райавтодор на стадії реорганізації.

Лариса ГАРАСИМІВ