Головна Коротко На Львівщині освятили приміщення центру юридичної допомоги військовим АТО

На Львівщині освятили приміщення центру юридичної допомоги військовим АТО

Волонтерська мережа допомоги військовим які беруть участь в АТО продовжує розвиватися. Буський район став першим в області в якому відкрився центр юридичної допомоги для військових – учасників АТО. 27 грудня, відбулося освячення приміщення в якому працюватимуть юристи-консультанти для забезпечення правової підтримки військовослужбовців та вирішення питань щодо надання їм статусу учасника бойових дій.

Статус учасника бойових дій продовжує ставати нереальною мрією бійця. Бюрократична машина нелюстрованого державного апарату не виконує в повному обсязі своїх обов'язків незважаючи на створену законодавчу базу. Порядок надання статусу учасника бойових дій учасникам АТО Кабінет міністрів ухвалив 20 серпня 2014 р., постанова №413. Він дає право на соціальні і матеріальні пільги, та основне – безоплатне медичне забезпечення, в тому числі ліки, обстеження й лікування. Захищаючи державу в запеклих боях, засідках, котлах не кожен військовий має змогу отримати підтримку від держави, тому волонтерська організація ГО "Обласний автомайдан" м. Буськ ініціювала створення центру юридичної допомоги для вояків АТО. Відділення ГО "Обласний Автомайдан" у Буську очолює Петро Жукровський, який разом з побратимами постійно доставляє вантажі з допомогою військовослужбовцям. Створення центру відбулося за допомогою колективу та особисто директора ДП "Сторонибабський спиртзавод" Юрія Лучечка який взяв на себе витрати на оренду приміщення, до слова він також є волонтером та разом з автомайданівцями доставляє допомогу військовим в зону АТО.

На відкритті були присутні представники громадських організацій, Львівського державного університету внутрішніх справ, громадські активісти, волонтери.

"Нажаль, не кожен воїн-герой має змогу залишити буденні турботи: забезпечення своєї родини, оплата лікування при пораненні, але він повинен сконцентруватись на успішній участі в бойових операціях а не перейматися побутовими проблемами: за що живе його сім'я та чим платить за компослуги, концентрація на роботі потрібна для пришвидшення нашої перемоги, тому відкриття центру є вагомою допомогою військовослужбовцю. Організація забезпечує правову допомогу для надання йому статусу учасника бойових дій. Тепер наші герої не одні в боротьбі з бюрократією за отримання кров'ю заслуженого державного визнання" – зазначив екс-голова Буської РДА Богдан Гринищин".