Головна Коротко На площі Ринок львів’яни заспівали Гімн України

На площі Ринок львів’яни заспівали Гімн України

Сьогодні, 10 березня, з нагоди 156-річчя з дня першого публічного виконання Державного Гімну України львів’яни на центральній площі міста урочисто заспівали славень.

Перед міською Ратушею зібралися  представники обласної та міської влади, депутати,  громадськість, медики, духовенство, гості міста.

Львівський муніципальний хор «Гомін» та хорова капела «Дударик» спільно з учасниками заходу урочисто виконали гімн.

Після того, як пролунала мелодія Державного символу, львів’яни  розгорнули на площі Ринок полотно великого національного прапора України.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник наголосив, що Гімн України авторства Павла Чубинського вперше було надруковано саме у Львові.

«Надихнувшись текстом вірша, Михайло Вербицький створив музику. Твір лунає уже 156 років! Важливо, щоб багато століть слова і мелодія українського гімну прославляли нашу державу, надихали на перемоги, залишалися символом сили та нескореності», зазначив Євгеній Гірник.

Довідково:
У 1862 році поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна».  В Духовній семінарії  Перемишля у  1865 Михайло  Вербицький, захоплений віршем Павла Чубинського, написав  і особисто виконав нову патріотичну пісню. З часом пісні «Ще не вмерла Україна» судилося визнання, вона лунала під час підписання Акту Злуки українських земель, у 1939 році затверджена гімном Карпатської України, а з 1992 року офіційно стала державним символом України.