Головна Коротко На проблемній дорозі Красне-Золочів будуть проведені ремонтні роботи

На проблемній дорозі Красне-Золочів будуть проведені ремонтні роботи

Одна з найбільших проблем Буського району – погані дороги. Великі ями, розбиті бордюри заважають не лише пішоходам, а й завдають чималої шкоди автотранспорту. Нищаться колеса, автомобілі й автобуси їздять надто повільно, адже ледь пересуваються по розбитих дорогах.

  Через це у Красному 17 вересня 2013 року громада не витримала наруги чиновників і перекрила рух по дорозі Т-18-06 Рівне – Млинів – Буськ – Перемишляни біля залізничного переїзду. До протестуючих приїхав на той час заступник голови Служби автомобільних доріг у Львівській області пан Баранович, перед усіма телевізійними камерами він запевнив, що дорога буде зроблена через 25 днів. Однак пройшло 25 днів і до сьогодні, ніхто нічого не робить. Громада писала звернення майже до усіх чиновників та голів ОДА, але ніхто не реагував і продовжує ігнорувати. 
  Ще одна ділянка дороги Красне-Золочів, яка теж перебуває у підпорядкуванні Служби автомобільних доріг у Львівській області, теж обіцяли відремонтувати. Навіть протягом листопада 2014 року на цій ділянці дороги було освоєно 583,2 тис. гривень. Роботи виконувало ТзОВ «Техно-Буд-Центр» (з Тернопільської області). Проте ями латали не асфальтом, а струменевим способом засипаючи їх дрібним каменем з рідкою емульсією. Тоді усі думали, що це якась нова технологія, а вийшов повний «пшик». Практично усі латки зникли протягом місяця часу (про що свідчили зроблені фотознімки). У кінці грудня від ремонту не було і сліду, тоді не раз на районній сесії піднімалося питання про те, куди ділися більше півмільйона гривень. Депутат райради Богдан Глова не раз висловлювався про притягнення винних до відповідальності, а винні – це замовник і виконавець. Після такого неякісного ремонту правоохоронні органи мали б порушити кримінальну справу. Дзуськи! Сама фірма теж не поспішала наново переробляти ремонт дороги або платити штрафні санкції.
   Журналісти Буського порталу звернулися за поясненням до керівництва Служби автомобільних доріг у Львівській області. На наш інформаційний запит начальник Служби Ю.Лазаренко відповів наступне:
«У відповідності до Переліку об'єктів капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, ремонт яких планувалось проводити у 2014 році, враховуючи розподіл фінансування коштів спеціального фонду обласного бюджету 2013 року, на автомобільній дорозі місцевого значення О140701 Золочів – Красне були заплановані роботи з капітального та поточного ремонту в межах Буського та Золочівського районів на суму 613,301 та 1 574,1186  тис. грн. відповідно.
За результатами відкритих торгів угоди на виконання робіт з поточного ремонту вказаної дороги в обох районах укладено з ТзОВ «Техно-Буд-Центр». На ділянки капітального ремонту відкриті торги не проводились у відповідності до вимог законодавства.
У 2012 році на ділянки капітального ремонту автомобільної дороги місцевого значення О140701 Золочів – Красне, км 18+360 – км 18+650 Буського району та на ділянку км 1+330 – км 1+687 Золочівського району.
У зв'язку з інфляцією, у 2014 році проведено перерахунок кошторисної частини проектної документації.
Роботи з капітального та поточного ремонту у 2014 році проводились лише на ділянці км 1+330 – км 1+687 Золочівського району.
Роботи на вказаній дорозі в межах Буського району у 2014 році не проводились.
Роботи виконувались із застосуванням сучасних технологій інє’кційно-струменевим способом.
На момент прийняття виконаних робіт до оплати зауважень до якості виконання робіт не було.
Службою автомобільних доріг у Львівській області дано вказівку ТзОВ «Техно-Буд-Центр» провести роботи по усуненню недоліків, що виникли в наслідок експлуатації в осінньо-зимовий період 2014-2015 років, за власні кошти».

   І от, нещодавно журналістам Буського порталу в Департаменті розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації повідомили, що впродовж липня 2015 року на проблемній ділянці дороги Золочів-Красне будуть проведені ремонтні роботи.
    Згідно графіку проведення робіт ремонт дороги має відбуватися з 1 по 20 липня підрядною організацією ТзОВ «Техно-Буд-Центр» (та сама фірма, що проводила ремонт струменевим методом). Зазначимо, що на ремонт дороги Золочів-Красне з обласного бюджету на 2015 рік виділено коштів у сумі 5 184,000 тис. грн., сума фінансування по угодах – 4 220, 985 тис. грн.
      Заплановано, що впродовж липня на дорозі Золочів-Красне буде зроблено роботи з «улаштування підстилаючого і вирівнюючого шару основи з піщано-гравійної суміші, влаштування вирівнюючого шару 512т, влаштування верхнього шару покриття товщ. 5см площею 10600м2 Орієнтовна протяжність 1,514км».
Інна ГОНЧАРУК,
Роман МАТВІЮК
Фото з архіву редакції