Головна Коротко На Свят-вечір в Буську отруїлись газом

На Свят-вечір в Буську отруїлись газом

 Трагедією ледь не завершився Свят-вечір для однієї буської родини. Як повідомили нам у державній пожежно-рятувальній частині 14, о 20 год.55 хвилин на пункт їхнього зв’язку надійшло повідомлення від лікаря швидкої допомоги про те, що з приватного будинку на вул.Богдана Хмельницького у Буську ЦРЛ доставлено 4 осіб з діагнозом: отруєння чадним газом. За попередніми даними, цей прикрий випадок, який, на щастя, не закінчився трагічно, трапився через несправність тяги газової колонки. 

 Постраждали дві дівчинки чотирнадцяти і сімнадцяти років, дванадцятирічний  хлопчик і їхній тридцятидев’ятилітній батько. Чоловік одразу ж потрапив у реанімацію, а дітей відправили в Львівський «ОХМАТДИТ». До слова, у будинку того дня перебували і 37-річна господиня дому, яка клопоталась над приготуванням святкових страв, батько похилого віку та брат господаря. Проте вони відмовились від госпіталізації. Хтось був в кімнаті, хтось у ванній, хтось у кухні. Найбільше постраждали там, де знаходилась несправна колонка. 
 
Ось такий не зовсім святковий Свят-вечір довелось пережити буській родині. Хвала Богу, усе закінчилось щасливо. Але цей трафунок вкотре доводить, що нехтування правилами експлуатації побутових газових  приладів з відводом продуктів згоряння у димохід може призвести до трагедії. Тим більше, як стало відомо пізніше з неофіційних джерел, причиною пригоди стала відсутність тяги у димовентиляційному каналі через його засмічення. Більше того, перед цим навіть спрацьовував автоматичний захист на газовій колонці. Проте його щоразу примусово вмикали. Якби ж при першому тривожному сигналі господарі викликали аварійну службу, то обов’язково б виявили причину. 
 
У зв’язку з цим начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій РДА Геннадій Булавенко вкотре застерігає: користуючись газовими приладами, мешканці повинні: відкривати кватирку на час роботи газових приладів; перевірити тягу в димоходах та вентиляційних каналах; слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні; не закривати решітку вентиляційного каналу; не залишати працюючі газові прилади без нагляду; вчасно виявляти відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах і повідомляти про це будинкоуправління; після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними; у разі несправності газового обладнання викликати працівників ПАТ "Львівгаз" і негайно перекрити контрольні крани на газових приладах у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу та повідомити аварійну службу за телефоном «104». 
 
Адже життя та здоров’я перш за все залежать від вибору правильної поведінки. Не варто нехтувати правилами безпеки. Будьте обережні!
 
Ірина  ГАЄВСЬКА