Головна Коротко Про “лідерів ” захворювань на Бущині

Про “лідерів ” захворювань на Бущині

1725

За Національним календарем щеплень в Україні обов'язковою є вакцинація від 10 інфекційних хворіб. Здавалося б, це мало б вберегти наше суспільство від найнебезпечніших недуг. Чому ж тоді час від часу чути повідомлення про спалахи тих чи інших захворювань? Проблема в ефективності державної протиепідемічної політики чи у ставленні людей до власного здоров'я? За повідомленням Буського районного лабораторного відділення Бродівського міжрайонного лабораторного відділу ДУЛОЛЦДСЕСУ, наш район – "лідер" з окремих інфекційних захворювань. А цьогоріч відзначають їх неухильне зростання. Приміром, зареєстровано перевищення середньообласного показника захворювань на кашлюк, вітряну віспу, гострі кишкові інфекції, дизентеріу, сальмонельоз та туберкульоз. 

"Лідери" захворювань

За І півріччя 2014 року рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції зріс в 1,2 раза в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року (61 випадок проти 49). Гастроентероколіти складають 72,2%, сальмонельоз – 11,4%, шигельоз (дизентерія) -1,6%, гастроентероколіти невстановленої етіології – 14,8%.Серед захворілих – 87% діти до 17 років (53 проти 33), що більше в 1,6 раза в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року. Також зареєстровано високі показники захворюваності на ротавіруснуі нфекцію(20). Найбільше захворілих серед них дітей віком 1-4 роки – 57,0%.

Тішить те, що захворювань, пов'язаних із закладами громадського харчування та торгівлі, з відвідуванням колективів, не зареєстровано. Здебільшого це вогнища з одним випадком захворювання, хоча були і сімейні.

Впродовж 6 місяців цього року в районі відзначається ріст захворюваності на сальмонельоз -у 2,3 раза. Всього зареєстровано 7 випадків проти 3 у 2013 році, зокрема, діти віком до 17 років -57% (4 дітей). Були і 2 сімейні 

вогнища – з двома та трьома хворими. Географія захворювань широка. Це Красне, Буськ, Ріпнів. Фахівці називають ймовірні фактори інфікування – м'ясо теляче (сиров'ялене) у вакуумній упаковці з порушенням правил транспортування та зберігання харчового продукту, яйця качачі домашні та курячі ринкові, молокопродукти ринкові. Також виявлено один випадок шигельозу.

Викликає занепокоєння статистика захворюваності на інфекційні захворювання, що мають соціально обумовлений характер – туберкульоз. Впродовж І півріччя рівень захворюваності на активний туберкульоз органів дихання в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року зріс у 1,6 раза, зареєстровано 25 випадків (16 випадків у 2013 роиі). Вперше виявлених хворих на бацилярні форми туберкульозу органів дихання – 7 випадків проти 8 за аналогічний період 2013р.

Серед хворих на вперше діагностований туберкульоз (близько 98%) – непрацюючі працездатного віку. Мапопоширені – ехінококоз та хвороба Лайма  Цьогоріч на території району зареєстровано 1 випадок шигельозу, а у 4 дітей діагностовано кашлюк. Також за І півріччя 2014 року у районі виявлено 2 випадки хвороби Лайма (кліщовий бореліоз) та 1 випадок захворювання на лептоспіроз.

Якщо минулоріч не було жодного хворого на вірусний гепатит В, то на сьогодні маємо вже 2 випадки. У Львівській області зареєстровано 5 випадків рідкісної хвороби – ехінококоз печінки, з них один – у нашому районі. У більшості випадків можна було б уникнути захворювання, якщо дотримуватися елементарних правил особистої гігієни.

Інна ПАЛАМАР