Головна Коротко Звітує прокуратура району

Звітує прокуратура району

 Впродовж 2012 року на території району зареєстровано 265 злочинів, що на 14,7% більше, ніж за попередній період, з них розкрито та  направлено  до суду 198 справ.  При цьому  зросло число вбивств, розбоїв, грабежів, крадіжок майна усіх форм власності, хуліганств, дорожньо-транспортних подій; збільшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми, раніше судимими особами та злочинів, вчинених у групі осіб. Державні обвинувачі прокуратури району підтримали  обвинувачення за 118 кримінальними справами, у 109 з яких постановлено обвинувальні вироки та у 9 справи провадженням закрито за нереабілітуючими підставами. Кримінальні справи на додаткове розслідування не направлялись, виправдувальні вироки не постановлялись, також не допущено жодного факту незаконного затримання. 

За кримінальними  справами, які перебували в провадженні, надано 78 вказівок, у тому числі 10 особисто прокурором району, на оперативних нарадах під головуванням прокурора заслухано стан слідства у 28 кримінальних справах. Вивчено та з обвинувальним висновком до суду направлено 110 кримінальних справ, які перебували в провадженні слідчих Буського РВ та прокуратури району. В ході перевірок законності прийнятих рішень скасовано 70 постанов про зупинення розслідування.

Скасовано 145 постанов про відмову в порушенні кримінальної справи з організацією додаткової перевірки, 3 постанови про відмову в порушенні кримінальної справи з одночасним порушенням кримінальної справи та в одному випадку порушено справу за злочином, укритим від реєстрації. Загалом на усунення виявлених порушень внесено 23 документи реагування, за результати розгляду яких посадові особи притягнуті до відповідальності.

Прокуратура Буського району впродовж 2012 року на виконання вимог Законів та Комплексної програми профілактики злочинності у Львівській області на 2011-2015 роки провела одну координаційну та 3 міжвідомчі наради, на яких обговорено проблемні питання в роботі, оцінено ефективність діяльності органів, встановлено шляхи їх вирішення та визначено першочергові завдання і заходи, спрямовані на докорінне поліпшення діяльності правоохоронних органів району.

Завдяки прокуратурі району впродовж 2012 року закінчено провадженням 10 кримінальних справ, з них 2 справи – в сфері економічних відносин, 2 – земельних відносин, 2 – щодо оплати праці, одна з яких щодо використання праці неповнолітніх. Зокрема, за порушеній справі стосовно спеціаліста І категорії Буського районного відділу земельних ресурсів, тобто працівника органу державного контролю, який шляхом зловживання владою вчинив дії щодо надання громадянам земельних ділянок загальною площею 2,7542 га загальною вартістю 634363 грн, постановлено обвинувальний вирок.

Знижено ефективність роботи правоохоронних органів на таких напрямках, як боротьба з корупцією і хабарництвом. Лише прокуратурою району закінчено провадженням 2 кримінальних справи з ознаками корупції. Одна – стосовно колишнього Буського міського голови, який в ході закупівель за кошти обласного бюджету перевищив свої службові повноваження, чим спричинив тяжкі наслідки державним і громадським інтересам, скоївши при цьому службове підроблення. Справа розглянута судом з постановленням обвинувального вироку. Інша – щодо завідувача травматологічного відділу Буської центральної районної лікарні за фактом вимагання та отримання хабара – перебуває на розгляді в суді.

Впродовж 2012 року прокуратурою району з метою усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам, внесено 3 подання, які задоволені.

Також прокуратурою району складено 4 протоколи про вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-3 КК України про адміністративні правопорушення щодо міського голови та спеціаліста-землевпорядника Буської міської ради, в.о. начальника відділення ВДВС та головного державного виконавця ВДВС Буського районного управління юстиції, які скеровані до суду для розгляду. Крім цього, складено протокол про правопорушення, передбачене ч.2 ст.185-6 КупАП щодо  Новосілківського сільського голови про несвоєчасну відповідь на подання слідчого прокуратури району.

Загалом, за результатами проведеної прокуратурою району правозахисної діяльності протягом поточного року всього порушено 5 кримінальних справ, опротестовано 81 незаконний акт, внесено 138 подань, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 149 посадових осіб, з них 32 працівників контролюючих органів, а також відшкодовано 266 тис.грн.

За результатами розгляду 54 подань, внесених у сфері економічних відносин, до відповідальності притягнуто 83 посадових особи органів виконавчої влади.

Завдяки належно організованій роботі заборгованість із заробітної плати, земельного та інших податків, по несплачених втратах сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва відсутня.

Прокуратурою району продовжується робота у сфері земельних відносин, зокрема лише наприкінці року заявлено 13 позовів про визнання недійсними державних актів та їх скасування на загальну суму 699140 грн. 

Протягом 2012 року за результатами діяльності прокуратури Буського району у земельній сфері розглянуто 6 приписів та подань, задоволено 18 протестів та притягнуто до відповідальності 2 особи органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Окрім цього, на даний час внесено 2 подання про усунення порушень в земельній сфері на землях водного фонду, які на даний час ще не розглянуті. 

За актами прокурорського реагування попереджено незаконне надання  земель площею 152 га.

Роман АНДРЕС, прокурор Буського району, молодший радник юстиції