Головна Коротко Допомога на дитину – на 10 тисяч більше

Допомога на дитину – на 10 тисяч більше

1490

На 10 тис. 320 грн більше з 1 липня зросте розмір допомоги при народженні дитини. Становитиме він 41 тис 280 грн. За повідомленням прес-служби Мінсоцполітики, це передбачено Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», що ухвалений парламентом 27 березня 2014 року.

З метою оптимізації соціального захисту сімей з дітьми допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об'єднано в один вид – допомогу при народженні дитини. Крім того, відтепер сума не залежатиме від того, якою ця дитина народилася: першою, другою, третьою тощо, – державою встановлено фіксований розмір допомоги – 41 тис. 280 грн.

Одразу по народженні дитини родині виплачуватимуть 10 тис. 320 грн. Решта суми допомоги (30 тис. 960 грн) родина отримуватиме впродовж 36 місяців – по 860 грн щомісяця. Якщо член родини, який отримує допомогу, вирішить вийти на роботу, допомогу все одно виплачуватимуть до досягнення дитиною віку трьох років, а час перебування члена родини у відпустці з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до трудового стажу.

А ось допомога, призначена до 1 липня 2014 року, переглядатися не буде. її виплачуватимуть у тих же розмірах і термінах, адже згідно із Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини.