Головна Листи Переселенців зі Сходу прихистила Бущина

Переселенців зі Сходу прихистила Бущина

1676

Минулого тижня голова Буської РДА Богдан Гринишин провів нараду з керівниками установ та організацій щодо забезпечення тимчасовим житлом, належними умовами проживання та соціальним супроводом осіб, які прибули зі східних областей України. У нараді взяли участь заступники голови Микола Чучман та Євген Кичурчак, директор Буського територіального центру соцобслуговування Андрій Дворянин, заступник керівника управління соціального захисту  Тарапата, керівник відділу містобудування та архітектури Микола Владика, нальник управління Пенсійного фонду Олег Цимбор, заступник директора Центру зайнятості Марта Гаврилюк, начальник Бродівського міжрайонного управління Головного управління оержсанепідемслужби у Львівській області Василь Шевчук, головний лікар Буської ЦРЛ Євген Романюк, заступник керівника відділу освіти Іван Николайчук, керівник відділу культури Людмила Ціхоцька, керівник служби у справах дітей Наталія Бучко, директор Буського ЦСССДМ Зоряна Боцян, представники СБУ та міліції, Олеський селищний голова Анатолій Триндюк, ЗМІ району.

Сьогодні на теренах Бущини проживають мешканці Донецька та Горлівки. У Буському територіальному центрі соціального обслуговування мешкає 5 осіб (3 дорослих і 2 дітей), а в Олеському ліцеї – родина з 6 осіб (4 дорослих і 2 дітей). Усі вони забезпечені належними умовами. Про це повідомили Андрій Дворянин та Анатолій Триндюк. До речі, на нараді прозвучала інформація, що, можливо, незабаром в Андріївку прибуде мешканка Слов'янська.

Відносно працевлаштування. Олена та Ярослав Колгушеви -ж урналісти, для них в терцентрі провели Інтернет, то ж інформацію у свої видання передають на електронні скриньки.

У Буський Центр зайнятості звернувся Ігор Гаркушенко, який зараз мешкає в Олеську Він – спеціаліст з різки металу із застосуванням комп'ютерних технологій. Оскільки у районі таких працівників потребує "Хеммель", то Марта Гаврилюк повідомила, що його працевлаштовано на підприємство слюсарем із складання металевих конструкцій. Пройшовши медогляд, Ігор уже тиждень працює на підприємстві. Згодом сюди прибиральницею влаштують і його дружину Галину. їх син готується до здачі зовнішнього незалежного оцінювання, відвідує заняття з математики. Якщо ж горлівчани перебуватимуть на теренах Бущини довше, то й чотирнадцятирічний Владислав відвідуватиме місцевий навчальний заклад. Щодо пенсійного забезпечення, то, як зазначили, двом бабусям пенсія надходить на рахунки.

Василь Шевчук, побувавши в Олеську, зазначив, що горлівчани забезпечені належними умовами проживання: є холодильник, холодна і гаряча вода, санвузол. Але, враховуючи те, що за два місяці розпочнеться навчання в ліцеї, прибудуть студенти, то підтримав пропозицію селищного голови виділити їм окреме житло.

Євген Романюк зазначив, що при зверненні переселенців у медичні заклади району їм надаватимуть необхідну медичну допомогу.

Щодо культурно-просвітницької роботи, то Людмила Ціхоцька розповіла: мешканці Донецька, які проживають у територіальному центрі, є частими гостями у Народному домі. Відбулася зустріч з працівниками культури, гості поділилися враженнями від пережитого, висловивши свою точку зору з приводу сучасних подій. Родина Колгу-шевих користується послугами районної бібліотеки, для них провели екскурсію у музеї, подарували книги про Євгена Петрушевича та Степана Бандеру, запрошували малих донеччан на різні заходи, які проводили до Міжнародного дня захисту дітей.

Лариса ГАРАСИМІВ