Головна Коротко Про стан інфекційної захворюваності на території Буського району

Про стан інфекційної захворюваності на території Буського району

Буське районне лабораторне відділення держсанепідслужби України проводить щоденний моніторинг інфекційної захворюваності на території Буського району. 

Впродовж 2014 року захворюваність на окремі інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники. Не реєструвалися випадки захворювання на кір, краснуху, епідпаротит, дифтерію, правець, вірусний гепатит А, черевний тиф та особливо небезпечні інфекції. Протягом 2014 року рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції зріс в 1,2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року  (103 випадки з інтенсивним показником на 100 тис. населення 222,0 проти 89 випадків з інтенсивним показником  на 100 тис. населення 191,0). В сумі гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої умовно-патогенної етіології складають 74,7%, сальмонельоз – 12,6%, шигельоз – 1,0%, гастроентероколіти невстановленої етіології – 11,7%. Найвища ураженість спостерігається у віковій групі 1-4 роки – 48.2%. Захворюваність гастроентероколітами в населених пунктах району носить спорадичний характер, випадки епідеміологічно не зв’язані між собою. 
Впродовж 2014 року зареєстровано поодинокі випадки захворювань на вірусний гепатит В (4 випадки), вірусний гепатит С (2 випадки), кашлюк (4 випадки), скарлатину (11 випадків). Із захворювань спільних для людей і тварин виявлено по 1 випадку лептоспірозу та ехінококозу. Хворобою Лайма через укус кліща заразились 4 особи.  Зареєстровано 5 випадків сказу серед тварин:  куниця (с. Йосипівка),  лисиці (с.Ниви, с.Олесько, с. Йосипівка), собака (м.Буськ). 
Викликає занепокоєння статистика захворюваності на туберкульоз. Впродовж року рівень захворюваності на активний туберкульоз органів дихання в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року  зріс у 1,3 рази, зареєстровано 35 випадків з показником на 100 тис. населення 75,4 проти 27 випадків у 2013 році з показником на 100 тис. населення 57,9. Серед хворих на вперше діагностований туберкульоз близько 68,6 % це непрацюючі працездатного віку. 
Профілактика інфекційних захворювань представляє комплекс різних заходів, серед яких найбільш важливе значення мають:
• підвищення рівня санітарної культури населення;
• проведення заходів, спрямованих на усунення причин, що сприяють появі та поширенню інфекційних хвороб;
Умови харчування і якість харчових продуктів також мають велике значення в поширенні інфекції: вживання в їжу заражених продуктів може спричинити поширення тієї чи іншої інфекції.
Буське районне лабораторне відділення Бродівського МРВ лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦДСЕСУ»