Головна Коротко Мандрівка надбужанців до Ужоцького перевалу

Мандрівка надбужанців до Ужоцького перевалу

У далеку мандрівку наважилось поїхати 32 юних пластуни та 14 виховників з Буського району. За підтримки сільського голови Степана Василечка, гостинного господаря Михайла Кудрича, начальника відділу прикордонної служби Сянки майора Вадима Шевчука та першого заступника начальника відділу прикордонної служби Сянки капітана Олександра Повзуна юні пластуни отримали максимально комфортні умови для перебування.

Протягом тижня поблизу Ужоцького перевалу ми мандрували, навчались жити в гармонії з природою, а також пізнали багато нового. Зокрема, місцеві прикордонники прийняли до себе в гості – на заставу. Військовослужбовці продемонстрували процес затримання порушника кордону з допомогою собаки, збірку-розбірку зброї. Юнацтво дуже зацікавилось побаченим.

Також завдяки прикордонникам ми змогли відвідати витік річки Сян. Думаю, кожному варто там побувати, адже ця ріка озпочинає свій шлях на межі країни та Польщі.

Також зазначу, що нам завжди допомагала Єлизавета Бабич – фельдшер ФЗП станції Сянки. Чи то вдень, чи вночі вона завжди приходила нам на допомогу.

Звичайно, ми не забуваємо і про Бога, кожен пластовий церемоніал проводиться із супроводом молитви (відкрит-тя-закриття дня, перед їжею, після їжі). А в неділю ми всі дружною пластовою родиною згідно християнських традицій відвідали богослужіння у храмі святого Юрія, який належить Самбір-сько-Дрогобицькій єпархії Турків-ського деканату, а господарює в ньому отець Юрій Фок. Після нашого візиту священик відвідав пластовий табір, де провів релігійні навчання для юнацтва.

Протягом таборування ми мандрували до міста Ужгорода, де відвідали славнозвісний Ужгородський замок, виставку воскових фігур, Музей народного побуту та архітектури, блукали вуличками привітного міста. Протягом мандрівки пластуни піднімали всім оточуючим настрій націоналістичними піснями. Повертались у табір втомлені, проте задоволені, адже одержали безліч позитивних емоцій.

Не обійшлося і без різноманітних спортивних змагів. Зокрема: з "лисячого бігу", з волейболу, перетягування канату. Тематика нашого таборування цьогоріч була патріотичною. До Сянок приїхала "Галицька брама", а юнацькі гурточки мали такі назви: "Патріоти", "Зелені леви", "Галицькі вар'яти", "Бандерівці", "Вартові леви". Окрім розваг, під час пластування юнацтво також навчалось. Кожен із виховників виконував певні обов'язки. Людмила Гураш – комендант, Володимир Карвацький – бунчужний, Руслана Патроник – писар, Наталя Кічурчак – медик, Наталя Сапріянчук – заступник коменданта, інструктор з оригамі, Руслана Сапотюк – інтендант, Анна Запотоцька – керівник виховної програми, Ірина Палка – інструктор з картографії, Надія Кішай -інструктор з природознавства, Ігор Позняк – інструктор з фізичного виховання, Ярослав Пар-хуць – інструктор з піонірки, Марія Чайка – інструктор із само-зарадності, Віра Крегул – інструктор з мандрівництва, Леся Цвях – виховник. Тож ми, таборуючи, навчалися, розважалися та саморозвивалися.

Користуючись нагодою, за допомогу та підтримку в проведенні пластового табору "Галицька брама" дякує сільському голові с.Сянки Степану Василечку, господарю садиби, на території якої розташовувався пластовий табір, Михайлу Кудричу, фельдшеру ФЗП станції Сянки Єлизаветі Бабич, отцю Юрію Фоку, начальнику відділу прикордонної служби Сянки майору Вадиму Шевчуку, першому заступнику начальника відділу прикордонної служби Сянки капітану Олександру Повзуну, депутату Львівської обласної ради Богдану Козаку, а також батькам юних пластунів, які спрямовують своїх діток до такого захоплюючого та цікавого життя.

Наталя САПРІЯНЧУК,

старшопластунка, референт УСП станиці Красне