Головна Коротко Районне радіо живе надією

Районне радіо живе надією

2052

 Днями українська спільнота відзначила День працівників радіо, телебачення та електрозв’язку, тож з цієї нагоди ми завітали до місцевої радіостудії. Як сьогодні живе Буське радіо та якими новинами тішитиме нас найближчим часом – дізнаємося у наших колег.

 
З приємністю зазначу, що цьогоріч місцевому радіомовленню виповнилось 43 роки. І сьогодні його слухачами є близько 2 тисячі абонентів, хоча, як не прикро, ця цифра невпинно зменшується (раніше в районі нараховувалось 15 тисяч точок).
 
"Хоча живемо невпевнено, зате оптимістично, працюємо лише в задоволення, – наголосила директор Леся Дацко, яка вже 34 роки очолює Буське радіо. А разом із нею ось уже десятий рік завжди на пульсі подій кореспондент Оксана Басараба. Для організації роботи в нових форматах віднедавна у студії працює випусковий редактор Євген Ярема. Тож тепер  слухаємо місцеве радіомовлення 6 разів на тиждень (2 ранкові та 4  денні програми).
 
"Попри туманні перспективи і невтішні прогнози, які пророкують  проводовому мовленню, Буське радіо працюватиме до останнього  слухача, голоси рідного краю не замовкнуть в оселях наших краян», – запевнила Леся Дацко. Й досі місцеве радіо не втратило своїх відданих слухачів, які завжди в курсі останніх подій краю, екстрених повідомлень. А також з приймача можна почути поради та виступи спеціалістів з різних сфер діяльності, познайомитись з відомими талановитими людьми Надбужжя та чимало іншої корисної і цікавої інформації.
 
Сьогодні дедалі частіше чуємо про запровадження нових форм мовлення. Готове зазвучати по-новому  й Буське радіо, однак на це потрібен час. Як запевнила п.Леся, технічно студія оснащена для мовлення в FМ-форматі, є необхідні ліцензовані програми автоматизації ефіру і обробки звукових файлів. Щоправда, "українське радіо "Культура", на частотах якого й почуємо новини з Буська, через проблеми фінансування поки що не звучить в ефірі.
 
Є й приємні новини. Нещодавно на нараді Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з ОБСЄ, де йшлося про новітні ЗМІ, дійшли висновку дублювання проводових програм в Інтернеті. Тож Буське радіо невдовзі можна буде почути на усіх районних офіційних сайтах.
 
Прикро, що не до кожної оселі сьогодні можна донести програми місцевого радіо. На ремонт, дроти та монтерів зв’язківці не мають коштів, тому у  відчаї люди опускають руки та  відмовляються від цієї послуги. 
 
Хоча є досвід інших країн, зокрема європейських, де проводом-кабелем до кожної оселі проведено різні види зв’язку: радіо, телебачення та Інтернет. У Росії ж після Кубанської катастрофи примусово відновлюють радіооповіщення. Навіть у центральних районах нашої країни повертаються до проводового радіо.
 
Закон нашої країни гарантує населенню доступ до інформації, до життєво важливих новин, до новин рідного краю. Адже інформаційне поле району об’єднує населення у громаду. Як це зробити – має перейматися держава, область, місцева громада. Спільними зусиллями вихід обов’язково знайдеться. 
 
Ірина  КОРЧИНСЬКА