Головна Коротко У Буському районі вже зареєстровано 6 випадків туберкульозу органів дихання

У Буському районі вже зареєстровано 6 випадків туберкульозу органів дихання

 Знайти, лікувати, вилікувати кожного.

Початок минулого десятиріччя характеризувався погіршенням епідемічної ситуації із захворюваності на туберкульоз в багатьох країнах світу. Щороку в світі виявляється до 10 млн. нових випадків захворювання на туберкульоз, від якого помирає близько 3 млн. осіб. Загальна кількість хворих на туберкульоз сягає 50-60 млн. У зв’язку з цим

Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я у 1993 році туберкульоз був проголошений глобальною небезпекою та з метою привернення уваги до неї країн всього світу вирішено відзначати 24 березня, як Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

В Україні епідемію туберкульозу оголошено з 1995 року, внаслідок чого згідно з Указом Президента України № 290 від 22.03.2002 р. в Україні також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно, як і у всьому світі – 24 березня. Саме в цей день у 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив  про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу, яка носить назву – паличка Коха.    

У 2015 році Всесвітній день боротьби з туберкульозом буде проходити під ініційованим ВООЗ гаслом: «Знайти, лікувати, вилікувати кожного».

Впродовж 2014 року в Буському районі рівень захворюваності на активний туберкульоз органів дихання в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року  зріс у 1,3 рази, зареєстровано 35 випадків з показником на 100 тис. населення 75,4 проти 27 випадків у 2013 році з показником на 100 тис. населення 57,9.

Випадків захворювання серед дітей до 17 років не зареєстровано.

Кількість вперше виявлених хворих на бацилярні форми туберкульозу органів дихання  складає 8 випадків з показником на 100 тис. нас. – 17,2 проти 16 випадків бацилярного туберкульоз виявленого за аналогічний період  2013р. з показником на 100 тис. населення 34,5.

Питома вага вперше виявлених осіб з туберкульозом органів дихання у фазі розпаду  до загальної  кількості осіб з туберкульозом органів дихання  склала 43,2%. 
Серед хворих на вперше діагностований туберкульоз близько 68,6% це непрацюючі працездатного віку.    

Протягом  року зареєстровано високий показник смертності від туберкульозу, який становить 13 випадків з показником на 100 тис. нас. – 28,0 проти 6 випадків за аналогічний період  2013р. з показником на 100 тис. населення 10,8.

Вже в поточному році зареєстровано 6 випадків туберкульозу органів дихання, з яких 3 з активним виділенням мікобактерій туберкульозу.
 

Для попередження цього захворювання важливе значення має :

– вакцинопрофілактика дітей на 60-90 % захищає від важких форм туберкульозу. Якщо в окремих випадках в щеплених виникає туберкульоз, то він ,як правило, протікає у легкій формі і не дає важких ускладень. 
 

– рентгенологічне дослідження органів грудної клітки проводять усім дорослим і дітям з 15 років, що дозволяє  діагностувати не ускладнені форми туберкульозу та дає чітке уявлення яка легеня і як уражена. 
 

– туберкулінодіагностика дітей до 18 років. Наприклад – у дитини позитивна реакція Манту і спеціалісти встановили «віраж» туберкулінової проби, це свідчить про зараження організму туберкульозною паличкою. Щоб не дати збуднику розмножуватися в організмі і попередити розвиток хвороби дитині призначають профілактичне лікування спеціальними препаратами. 
 

 – хіміопрофілактика, метою якої є попередження переходу інфекції в захворювання.
 

Чим раніше хворий звернеться до лікаря, тим ймовірно: 
–   туберкульоз буде вилікуваний; 
–   не треба буде проводити хірургічного лікування; 
–   менше здорових осіб він заразить; 
–   тривалість лікування буде 6-8 місяців; 
–   смертність 0-0,5%. 

І на закінчення слід зазначити, що обов`язок кожної людини уважно слідкувати за своїм здоров`ям, постійно укріплювати і загартовувати свій організм, додержуватися термінів щеплень проти туберкульозу та попередження захворювання для себе та членів сім»ї , в робочому колективі своєчасно проходити профілактичні огляди, чим вносити посильний вклад в справу боротьби з туберкульозом. Вчасно звертатися до лікаря і ніколи не займатися самолікуванням.
Не залишайтесь байдужими до проблеми туберкульозу – робіть все, щоб зупинити туберкульоз сьогодні!
Буське районне лабораторне відділення Бродівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦ  ДСЕС України»