Головна Коротко У Буську розпочав роботу центр з надання безоплатної правової вторинної допомоги

У Буську розпочав роботу центр з надання безоплатної правової вторинної допомоги

З 1 липня відкрилися двері новоствореного Буського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, діяльність якого поширюється на територію 5 районів області: Буського, Золочівського, Бродівського, Кам’янка-Бузького та Радехівського районів. Загалом, по Україні мають відкритися 100 подібних центрів. На сьогодні у  новоствореному центрі працюють 6 працівників. Напередодні у стінах приміщення Буського управління статистики відбувся круглий стіл з нагоди відкриття центру.

   Участь в круглому столі взяли – директор новоствореного центру Іван Скочко, начальник Буського РУЮ Тетяна Сай, керуючий справами Буської райради Богдан Глова, працівники центру та журналісти ЗМІ. У свою чергу, керівництво Буської РДА проігнорувало запрошення і не направило жодного свого представника на відкриття.
   Саме на виконання вимог Закону України «Про безоплатну правову допомогу» Координаційним центром з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України було створено Буський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 
  Місцевий центр забезпечуватиме доступ до безплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таких як: малозабезпеченим (особам, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів), учасникам бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих), дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям тощо). Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст.14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».
   Начальник Буського районного управління юстиції Тетяна Сай та керуючий справами Буської райради Богдан Глова підкреслили необхідність існування такого центру, який надаватиме людям допомогу щодо захисту їхніх прав. Тому що особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді, та немає достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, матиме змогу звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката, який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта.  Послуги адвоката оплачуватиме держава.
   За словами начальника відділу Світлани Стець, алгоритм роботи з клієнтом буде таким: приходить до центру людина, від неї приймається звернення про отримання безплатної вторинної допомоги, яке реєструють шляхом заповнення реєстраційної картки клієнта і видають талон про те, що звернення прийнято до розгляду. У талоні буде вказано перелік документів, які центр отримав від людини, якщо вона не надала повністю повний перелік документів, то у вільній графі є місце, де працівники центру вкажуть які ще потрібні документи принести людині.
 У свою чергу, працівники центру перевіряють документи і належність особи до соціально незахищених категорій громадян. 
    «Якщо людина має права на отримання допомоги – ми готуємо наказ про надання цієї допомоги і письмово про це її повідомлятимемо. Далі наказ передаємо у відділ організації надання правової допомоги».
    Директор Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Іван Скочко каже, що є вірогідність, що не всі із громадян, які звернуться до центру, потребуватимуть саме безоплатної вторинної, а по суті, адвокатської правової допомоги задля представництва своїх інтересів у судах. Певна частина осіб потребуватиме надання правових консультацій та роз’яснень, які центр відповідно до покладених на нього завдань не надаватиме. Таку функцію надають інші спеціалізовані установи в регіонах. 
   Буський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться у приміщенні Буського управління статистики, що на першому поверсі (м. Буськ вул. Петрушевича, 8). Графік роботи центру – щодня з 9 до 18 год, крім суботи та неділі. Контакти: директор центру Іван Ярославович Скочко, моб. (067)-972-88-52, e-mail: busk.lviv@legalaid.gov.ua  
   Нагадаємо, 11 жовтня 2012 року у Хмельницькому відкрився перший в Україні центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Роман МАТВІЮК
/Буський медіа-портал/