Ми тут для того, щоби показати – США підтримує суверенітет та незалежність України. І ми це робимо шляхом підтримки та надання допомоги Національній гвардії України. І ми тут для того, щоби допомогти захистити свою країну.
Про це сьогодні, 30 червня, під час дискусії на тему: «Як будують зв’язки з громадськістю військові у країнах НАТО і як це позначається на публічному статусі військовослужбовців?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив керівник групи зі зв’язків із громадськістю I-го етапу українсько-американських навчань «Фіарлес Гардіан-2015», капітан ЗС США Стівен Модуньо (Steven Modugno).
За його словами, в його посадові обов’язки входить – повідомляти світові про те, чим займаються американські військові в Україні, а саме – зараз, на Яворівському полігоні під час спільних навчань.
– Наша основна аудиторія зараз – це не лише українські чи американські люди. Наша основна аудиторія в більш глобальних масштабах, наша аудиторія – це світ. Ми хочемо їм показати, що американці та Україна – партнери, – каже американський військовий.
Його підтримав і колега, сержант ЗС США,тележурналіст Джекі Мак-Найт (Jackie McKnight)
– Зараз тут відбуваються двосторонні навчання, але ще інші країни прибудуть сюди допомагати нам проводити спільні навчання. Тому сторони навчань – це не лише американці та українці, – наголошує він.
За словами Стівена Модуньо, професія американського військового є дуже популярною.
– Немає більшої честі для людини, ніж служити своїй країні. Люди Америки знають що з ними завжди є військові і ставляться до них з повагою. Більшість цієї поваги йде від історії воєн, які мали США і від самих солдат. Тому що ці чоловіки та жінки – волонтери, вона за своїм бажанням пішли захищати свою країну. Так само, як і ваші сини і дочки виявили бажання захищати свою країну. І також, як і в Америці, це не є найбільш оплачувана робота, – каже він.
Пояснюючи чим саме він займається, Стівен Модуньо каже, що в його обов’язки входять як внутрішні, так і зовнішні зв’язки.
– Внутрішні зв’язки – це спілкування між військовими, спілкування з їхніми членами родин, і з оточуючими, які проживають навколо військових баз. А зовнішнє спілкування – щоденне спілкування зі ЗМІ. Ми дозволяємо ЗМІ прийти до нас в будь-який час і поставити будь-які питання. Ми також це робимо, коли проводимо навчання і не тільки на нашій базі, а також для деяких місцевих спільнот ми робимо певні показові заняття. Журналісти показують американцям і всьому світу, що військові збройних сил США постійно готуються, тренуються, постійно працюють важко, і ми готові зіткнутися з будь якою ситуацією, – каже він.
Його колега Джекі Мак-Найт зауважив, що американські військові журналісти більше намагаються показувати і розказувати позитивні історії.
– Ми не розповідаємо негативні історії, ми називаємо це – можливістю. Ми не обманюємо, ми розказуємо реальні історії, які відбуваються, наприклад, зараз, на українсько-американських навчаннях Ми нікого не звинувачуємо, якщо ми щось зробили не так. Ми використовуємо це як навчальйни момент і розглядаємо як можливість зробити краще. Ми не називаємо їх негативними, ми називаємо їх «для досвіду та удосконалення» і перетворюємо їх також в успішні історії, – каже Джекі Мак-Найт.
Водночас обидва американські військові журналісти зауважили, що в Україні під час цих навчань їм доводиться працювати з українськими військовими, які вже мають бойовий досвід війни на сході України. І це накладає відбиток на навчання.
– Сьогодні ти з ним ділиш їжу, а завтра він вже може бути на сході, – каже Стівен Модуньо, уникаючи словосполучення «його вже може не бути в живих».