Головна Коротко У Буську відзначили 96-ту річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

У Буську відзначили 96-ту річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

У Буську відзначили 96-ту річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

1 листопада 1918 року на теренах України постала незалежна держава — Західно-Українська Народна Республіка. Хоч і проіснувала недовго, проте стала яскравою сторінкою героїчної боротьби українського народу за незалежність. З того часу минуло 96 років.

У Буську відзначення 96-ї річниці з часу проголошення Західно-Української Народної Республіки розпочали з урочистого віче за участю представників влади, громадських організацій та громади міста, яке відбулося біля пам’ятника першого президента ЗУНР, нашого славного земляка Євгена Петрушевича.

Дійство розпочалося з виконання Державного гімну.

Ведучими урочистості були Марія Камінська та Андрій Курчаба.

До привітального слова були запрошені перший заступник голови Буської РДА Микола Чучман та керівник апарату Буської районної ради Богдан Глова, які наголосили, що сьогодні відзначається річниця держави, що була створена на теренах Західної України як європейська держава.

В урочистому заході також брали участь хор працівників культури, жіночий ансамбль із Йосипівки у супроводі Ігоря Гарасиміва та новий надбужанський ансамбль «Мальви» Буського будинку творчості. Вони виконали низву зворушливих патріотичних пісень. Юні надбужаночки – Марта Рутецька і Анастасія Гачкевич виконали пісню «Тобі, Україно!».  До відзначення цієї дати долучились вкотре і надбужанські пластуни.

Роман Матвіюк.

Знімки автора

/"Буський медіа-портал"/