Головна Коротко У Буську відбулася зустріч білоруських та українських бужан

У Буську відбулася зустріч білоруських та українських бужан

 8 липня з цікавою місією до Буська приїхала невеличка група гостей із Білорусії. Попередньо білоруси сконтактували із представниками товариства «Бужани», інформацію про яких знайшли у всесвітній мережі Інтернет.

   Приємною несподіванкою для бужан стала українська мова, яка пролунала зі слухавки при першому телефонному знайомстві з білорусами. З’ясувалося, що усі четверо хлопців, які виявили намір відвідати Буськ, були вихідцями із Берестейщини, а їхньою рідною мовою є українська. Очільник групи – п.Віктор Місіюк, який є викладачем предмету історії у Брестському технічному університеті і активним громадським діячем українського руху Берестейщини. Кілька років поспіль разом із однодумцями проводить водні мандрівки різними ділянками Західного Бугу – ріки, що об’єднує три слов’янські етноси – українців, білорусів та поляків.
   Цьогоріч п.Місіюк обрав український маршрут водної подорожі: від місця злиття Полтви із Бугом у Буську і – до Литовежа, де розпочинається польсько-українська водна ділянка кордону. Загальна довжина маршруту – 120 км, а триватиме подорож 3 дні – до 12 липня. По дорозі білоруські бужани планують відвідати цікаві історичні та археологічні пам’ятки Побужжя, частину з яких вже побачили у Буську.
    До речі, 2 човни-каное білорусам позичили львівські пластуни. Після ночівлі на території Великого Городища у Буську та приємного спілкування із місцевими бужанами, вранці 9 липня білоруські мандрівники вирушили у сплав.
Іван ЦІХОЦЬКИЙ, кандидат філологічних наук, 
доцент кафедри української мови ЛНУ ім.Івана Франка