Головна Коротко Забудовникам на замітку

Забудовникам на замітку

1660

 З 30 січня 2013 року втрачає чинність наказ Мінрегіону України від 24.06.2011 № 91 "Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж", який дозволяє прийняття в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, збудованих до 31.12.2009р. без дозволу на виконання будівельних робіт.

 
Прийняття в експлуатацію об’єктів (крім закінчених будівництвом  до 5 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків) здійснюється безоплатно територіальними органами Державної архітектурно-будівельної інспекції України за результатами технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж та за обов’язкової наявності документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розміщений об’єкт, шляхом реєстрації поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації за відповідною формою. Заяви про прийняття в експлуатацію приймаються Інспекцією до 31.12.2012р. 
 
   Документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництвом до 5 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, які не підлягають прийняттю в експлуатацію, вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, зокрема для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації.
 
На сьогодні штраф за самочинне будівництво, який накладає Інспекція, становить від 170 до 850 грн. Після 30 січня 2013р. він становитиме близько 5 – 7 тис. грн.
Відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури Буської РДА