Головна Культура Буський краєзнавчий музей поповнився новим Різдвяним експонатом – шопкою

Буський краєзнавчий музей поповнився новим Різдвяним експонатом – шопкою

Серед експонатів краєзнавчого музею м.Буська – недовершена шопка, яку подарував львів`янин, колишній викладач Львівської «Політехніки» Роман Соболь.

Пан Роман прибув на екскурсію Бущиною спільно з обласним благодійним фондом «Святого Володимира», а організатором поїздки була пані Адріана Огурчак, відомий в Україні родинознавець. Як і решті екскурсантам п. Роману сподобався і музей, і його експозиції, особливо – підвальне приміщення. Тож пообіцяв прилучитись до розвою музею своїм дарунком. Шопку із дерева почав робити вже давно, ще в радянський період. 
Відтворював у спогадах деталі родинної реліквії, яку безповоротно втрачено. Відчував за обов’язок передати нащадкам настрій Різдва Христового, його урочистість. І хоч роботи не завершив, але дав можливість нам прилучитись до цієї цікавої і потрібної праці. Над завершенням роботи над експонатом скрупульозно і відповідально працюють методисти Буського РНД, бібліотекарі. Розпочали із даху, який вбирають у солом`яні снопки. Оновлення чекає внутрішнє убранство і вертепні фігурки, які виготовив п.Соболь. А над стаєнкою палахкотітиме Вифлеємська зоря – провісниця народження Сина Божого.
Маємо надію, що усім відвідувачам музею сподобається цей цікавий і цінний експонат.
Тож запрошуємо відвідати музей.
Людмила Ціхоцька, 
керівник відділу культури та туризму РДА

На фото:  працівники культури Л.Андрєєва, Л.Блінова, О.Шквір, Л.Цюпка, І.Калиновська за роботою.