Головна Культура Двоє спортсменів Буського району отримали нагороди від канадського фонду

Двоє спортсменів Буського району отримали нагороди від канадського фонду

10 червня 2016 року за активної участі керівництва управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Львівського регіонального центру «Інваспорт», спортивної громадськості, тренерів та спортсменів, розпорядники фонду Володимира Кузя з Торонто (Канада) Віра Маланчій та Богдан Колос в урочистій атмосфері вручили сертифікати та іменні стипендії трьом кращим спортсменам – представникам Львівського регіонального центру «Інваспорт», яких визначило незалежне компетентне журі.

   Відтак першими номінантами фонду Володимира Кузя серед спортсменів з інвалідністю виявилися: майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіонка світу та Європи з пауерліфтингу та жиму лежачи серед спортсменів із вадами зору львів’янка Уляна Ціздин та двоє представників Буського району – майстер спорту України міжнародного класу з фехтування на візках, один із лідерів світового фехтування на візках, багаторазовий призер і переможець Чемпіонатів і Кубків України, Європи та Світу в особистих і командних змаганнях, срібний призер Літніх Паралімпійських ігор 2012 року Антон Дацко і майстер спорту України міжнародного класу з настільного тенісу, чемпіон світу та Європи серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату Віктор Дідух.
Відзнаку кращого тренера Львівського «Інваспорту» отримала Світлана Колеснікова.
   Варто зазначити, що Фонд, який засновано 1997 року за заповітом світлої пам’яті Володимира Кузя, надає фінансову підтримку талановитим студентам в Україні. Щороку, упродовж уже 19 років стипендіатами фонду обираються кращі студенти кількох вузів України, в тому числі найкращі студенти-спортсмени Львівського державного університету фізичної культури та Львівського училища фізичної культури. Цьогоріч вперше така благородна місія відбулася й для відзначення кращих спортсменів Львівщини з інвалідністю.
    «Не здається, що минуло вже 19 років з часу, коли вручаємо цю почесну нагороду. Рік за роком минає непомітно. У Львові ми помітили гарні зміни. Мріємо, щоб Україна вийшла у світ, – мовила Віра Маланчій. – У Канаді українська держава завжди має підтримку. Щиро вболіватимемо за вас, за українських спортсменів, які високо тримають український стяг у світовому спортивному, в т.ч. й паралімпійському просторі».    До вітальних слів розпорядників Фонду долучилися також начальник управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації Юрій Майборода, начальник Львівського регіонального центру «Інваспорт» Мирослав Ніколаєв, голова Львівського обласного відділення українського фонду реабілітації людей з особливими потребами Ярослав Грибальський, який передав також для усіх присутніх слова подяки і від Президента Національного комітету спорту інвалідів України, уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича.
   Отже уся спортивна спільнота Львівщини бажає успіхів та уболіватиме за свої представників на ХV літніх Паралімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро!