Головна Культура Як виглядатиме пам’ятник Тарасу Шевченку в Буську

Як виглядатиме пам’ятник Тарасу Шевченку в Буську

Відомі скульптури брати Сухорські представили художньо-архітектурний макет пам'ятника Тарасу Шевченку, який постане незабаром у Буську.

   Автори скульптури підкреслюють особливістю цієї пам'ятки є те, що Шевченко зображений у повний зріст та в молодому віці, а не в звичному для нас, більш зрілому. У правій руці Великого сина українського народу – перо.
    Як зазначив у коментарі Буському порталу Володимир Сухорський, висота пам’ятника становите близько 2,5 метрів. Наразі ще не визначено з якого саме матеріалу буде виготовлений пам’ятник, оскільки це залежите від суми отриманих коштів, які пожертвувала громада Бущини, а також вихідці Бущини, які живуть і в Україні, і поза її межами.
   Нагадаємо, 29 травня 2016 року на території Буського районного народного дому відбулось урочисте освячення наріжного каменя на місці майбутнього спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку. На даний момент на Бущині встановлено п’ять пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в Олеську (скульптор Є.Дзиндра, 1950 р., мар­мурова крихта), у с.Тур'я (автор неві­домий, 1963 р., мармурова крихта), с.Яблунівка (ск.В.Ско­лоздра, 1969 р.,  мармурова крихта). На зорі  нашої незалежності встановлено пам'ятники у Задвір'ї та Красному (В.Одре­хівський, 1991 р., бронза, мармурова крихта).