Головна Культура Львівська національна філармонія презентує проєкт “Бачити і чути Україну”

Львівська національна філармонія презентує проєкт “Бачити і чути Україну”

«Бачити і чути Україну/ See & hear Ukraine» — такою є назва масштабного мистецького проєкту, який днями презентувала Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з одним з благодійних фондів в межах проєкту «Ми і світ / WE & WORLD».

Як зауважив генеральний директор філармонії Володимир Сивохіп: «Ми плануємо наше велике концертне турне до Сполучених Штатів Америки протягом січня / лютого і в нас є прекрасні партнери в цій поїздці. Власне проєкт – це не тільки гастролі оркестру, проєкт – це також своєрідні мандри українських художників – кращих художників, їхніх картин разом з нами, в тих  найвідоміших концертних залах світу, де ми будемо. І власне ми поєднуємо не тільки чути, але і бачити, не тільки бачити, але і чути. Ідея – презентувати світові наше сучасне українське мистецтво».

Стартом проєкту стала подія «Бетховен. Брамс» 26 серпня, де Академічний симфонічний оркестр під батутою головного дириґента Теодора Кухара та за участі знаної солістки – піаністки Оксани Рапіти представив три твори – «Трагічну увертюру» Йоганнеса Брамса, Сьому симфонію Людвіга ван Бетховена, а також Фортепіанний концерт №1 Брамса. Саме ці композиції є невід’ємною частиною репертуару масштабного гастрольного туру Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії Сполученими Штатами Америки, що відбудеться вже на початку 2023 року. Зокрема, у планах виступи у Карнегі-холі у Нью-Йорку, а також у Чикаго, Маямі та інших знаних американських містах.

«Такі поїздки мають колосальну потребу не лише для оркестру, але і для світу – щоби він зрозумів рівень і якість нашої культури, українського музичного життя» — підкреслив важливість запланованого головний дириґент Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії Теодор Кухар.

Завдяки проєкту «Бачити і чути Україну» – в межах гастрольного туру, світовій публіці буде представлено не лише найкращі зразки музичного мистецтва,  а і українське образотворче мистецтво відомих українських художників. Проєкт буде уособленням українського, адже глядач зможе не лише слухати класику у виконанні одного з провідних українських колективів, але і візуально торкнеться української творчості.

Проєкт «Ми і світ / WE & WORLD»  заснований,  аби підтримувати українських митців, популяризувати українське мистецтво за кордоном та підтримувати українців, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення. За два місяці існування ініціативи було організовано 5 благодійних виставок-аукціонів у Берліні, Відні, Парижі, Римі та Львові.