Головна Культура На Львівщині запрошують відвідати національний парк «Північне Поділля»

На Львівщині запрошують відвідати національний парк «Північне Поділля»

Природний парк «Північне Поділля» запрошує мешканців та гостей Галичини помилуватись природою Поділля.

НПП «Північне Поділля» – парк, який створено Указом Президента України від 10.02.2010 № 156 з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів.

В адміністрації установи зазначають, що територія парку знаходиться в межах надзвичайно цікавої області України – Галичини, яка багата на історичні, культурні, археологічні, архітектурні та природні пам’ятки. Туристи можуть поєднувати відвідування замків, монастирів, церков, музеїв з природними окрасами території парку і місцями відпочинку.

Там пропонують різні піші мандрівки та мандрівки велосипедом, зокрема такі як:

  • піший туристичний маршрут «Триніг».

Маршрут пролягає територією комплексної пам’ятки природи «Геологічно-ботанічна ділянка під назвою “Триніг”», що біля села Переліски.

Основні атракції шляху: кам’яні останці химерних форм, які залишилися у спадок від архаїчних часів Сарматського моря 11-7 ст до н.е., джерело «Витяк річки Стир», вид на гору Макітра, закинута каменоломня тощо. Протяжність – 7 км.

  • піший краєзнавчо-орнітологічний туристичний маршрут «Пташина слобода».

Маршрут пролягає територією Підкамінської територіальної громади.

Основні атракції шляху: музей Мирона Тарнавського в с.Черниця , річка Іква, урочище «Видра», гідрологічний заказник «Пониківський», пониквянські ставки тощо. Протяжність –18 км.

  • екологічно-пізнавальний туристичний маршрут «Маркіянові місця».

Маршрут пролягає від Маркіянової гори до села Гавареччина. Основні атракції маршруту: 25-метровий металевий хрест, що встановлений на честь отця Маркіяна Шашкевича на Білій горі, колишні каменоломні (штольні), криївка-музей воїнів УПА, гаварецька кераміка та майстер-клас з її виготовлення в майстерні митця-гончаря тощо. Протяжність – 4,5 км.

  • екологічно-пізнавальний туристичний маршрут «Святогірський».

Маршрут починається у селі Гавареччина Золочівського району. Основними атракціями маршруту є село Гавареччина з його народними промислами, сходова доріжка на Святу Гору, монастир на Святу гору, криївка-музей воїнів УПА, історична криниця, сільська церква та Меморіал борцям за волю України. Протяжність – 4 км.

  • велосипедний туристичний маршрут «Плацдармами Першої Світової війни».

Маршрут пролягає територією Бродівської територіальної громади Золочівського району. Основними атракціями маршруту є плацдарм військових фортифікаційних споруд Першої Світової війни в урочищі Рудки (чотири об’єкти), залишки шанців на позиціях австрійських вояків, колишній маєток Прідмуфів – будівля Лагодівського лісництва, залишки бетонних бліндажів та ДОТи, тощо. Протяжність – 35 км.

  • велосипедний туристичний маршрут «Шляхом вузькоколійки австрійського періоду».

Маршрут пролягає територією сіл Смільне і Сидинівка та лісовими масивами Лагодівського, Берлинського і Лешнівського лісництв. Основними атракціями маршруту є церква Святителя Миколая в с.Смільне, цегляний овальний міст у насипі вузькоколійки, руїни римокатолицького костелу в с.Сидинівка, скручений багатолітній дуб, лісова годівниця для звірів, оселище бобрів через річку Бовдурка, залишки фортифікаційних споруд Першої Світової війни, заповідне урочище «Піски» тощо. Протяжність – 46 км.

Пропоновані парком піші та вело екскурсії – це подорож на природу, яка комбінується з практичними завданнями, які будуть цікаві всім віковим категоріям.

Детальніше про діяльність НПП «Північне Поділля» та інші туристичні заходи можна дізнатися на офіційній веб сторінці.

Щодо організації мандрівок та отримання детальнішої інформації, звертайтесь за номером телефону: 066 750 80 64 – Михайло.