Головна Культура На реставрацію даху монастиря капуцинів в Олесько витратять понад 19 мільйонів гривень

На реставрацію даху монастиря капуцинів в Олесько витратять понад 19 мільйонів гривень

Олеський замок

Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького спрямує 19,3 млн грн на відновлення колишнього монастиря капуцинів в смт.Олесько. Підряд отримало ПП «Спецавтогідробуд».

За ці кошти в будівлі повністю перекриють дах, відреставрують карнизи, зроблять вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Також встановлять пожежну сигналізацію, блискавкозахист та проведуть електрику. Роботи завершать до кінця цього року, пише СТИК.

Речник галереї Василь Мицько пояснює, що стислість термінів зумовлена необхідністю освоїти гроші та наближенням зими.

«Тодішнє перекриття було тимчасове, воно зиму вдало простояло. Вкладати додатково у ще одне тимчасове перекриття – недоцільно. Ми не знаємо, яка ситуація буде з іншою частиною даху, тому краще робити все зразу серйозно», − зазначає Мицько.

За його словами, підрядник залучив максимальну кількість працівників та розширив робочі графіки для якісного відновлення покрівлі.

Колишній монастир капуцинів збудований у XVIII столітті, він є пам’яткою архітектури національного значення. Львівська національного галерея мистецтв використовує ці приміщення як фондосховище, в основному для скульптур. Тут розташовані цінні експонати, зокрема лише два з них, за словами гендиректора галереї Тараса Возняка, коштують по 5 млн доларів.

Наразі покрівля комплексу – аварійна. На початку січня цього року частина даху костелу капуцинів обвалилася, хоча ні люди, ні експонати не постраждали. Тоді будівлю накрили плівкою для захисту від снігу та води, а Львівська облдержадміністрація пообіцяла вже в березні почати реставрацію покрівлі.

Через тодішній обвал даху між галереєю мистецтв та Львівською ОДА виник конфлікт. Чиновників звинуватили в тому, що вони вже більше десяти років не передають пам’ятку в управління Міністерства культури, відтак воно не може фінансувати реставраційні роботи. Водночас у Львівській ОДА відповіли, що охоронний договір зобов’язував Львівську галерею мистецтв утримувати пам’ятку в належному стані, зокрема й реставрувати її.