Головна Культура Свято весни у Соколі

Свято весни у Соколі

Цьогорічне Свято весни пластуни станиць Красне та Новий Яричів провели у Соколі – три дні у мальовничому куточку Бeщини вирувало міжстаничне пластове наметове містечко. Зазначу, що планували його провести ще у травні, але через несприятливі погодні умови доводилось не раз переносити, то ж, так би мовити, воно плавно перейшло у літо. Географія таких свят щороку розширюється, минулоріч пластуни збирались у Брахівці, перед тим – у Гутиську-Тур'янському, Підлиссі, Цикові та інших місцинах з чудовими краєвидами.

До Соколі з'їхалось 69 пластунів (серед них 17 виховників) з расного, Буська, Задвір'я, Сторо-нибаб, Соколі, Олеська, Полонич, Заводського, Переволочної, Гум-ниськ, Яблунівки Буського та Нового Яричева Кам'янка-Бузь-кого районів. Першого дня відбулося й відкриття, на яке прибули Буський декан УГКЦ о.Володимир Залуцький, голова РДА Богдан Гринишин, керівник районного відділу освіти Богдан Глухо-вецький, директор Соколянської школи Надія Матусевич, сільський голова Михайло Поцалуйко, ЗМІ району. Бібліотечку пластунів поповнило нове видання збірочки поетичної антології, яке нещодавно вийшло друком у редакції "Волі народу".

Вишикувались вряд пластуни двох станиць. Гурткові здають рапорти. Піднімається вгору національний стяг. Розпочали свято, як і годиться, з молитви.

Привітавши пластунів зі святом, очільник району зазначив, що за такими як вони – майбутнє нашої держави. "Ви – цвіт наЦії, надія цілого людства, – звертався до пластунів духовний наставник о.Володимир, – в особливий спосіб виховуєте себе в "Пласті" – організації, яка базується на моральних, культурно-національних, духовних цінностях. Нехай час перебування в таборі буде не тільки відпочинком, розвагою, а й вихованням. Основне у пласті – Бог і Батьківщина. У тих заповідях ви виховуєтесь і зростаєте. Без любові до Бога і Батьківщини немає розвитку, немає майбутнього".

Міжстаничне наметове містечко розкинулось серед мальовничої природи на околиці Соколі. Тут і справді красиво: сосновий бір, ставок. Намети розмістили і в долині, і на пагорбі. Станична Красненської станиці Людмила Гураш розповідає, що спочатку прибрали територію, а вже згодом облаштовували табір – розбили намети, біля них встановили умивальник, сушарку для посуду, урни для сміття, а також таборові споруди – щоглу для підняття прапора, обладнали кухню, почепили банер, сплели віночок з облаштовували табір – розбили намети, біля них встановили умивальник, сушарку для посуду, урни для сміття, а також таборові споруди – щоглу для підняття прапора, обладнали кухню, почепили банер, сплели віночок з польових квітів для ікони Матері Божої. Єдине, що руйнувало ідилію, так це полчища комарів. Та коли запалала пластунська ватра, на них вже ніхто не звертав уваги.

Ватру присвятили Героям Небесної Сотні. Людмила Гураш і Віра Крегул, які були учасниками Революції Гідності, розповіли про Майдан, всі разом співали повстанських пісень, із запалених лампадок виклали Тризуб. Піднімалось вгору полум'я ватри, а ліхтарикова ілюмінація розтинала небо, – таке незвичне явище запам'ятається надовго. Тому й записуються у гуртки "Пласту" нові учасники. Цього року вперше у "Пласті" жовтодзьобик з Красного Ліда. Дівчинка тільки-но закінчила перший клас, і в таборі вона з мамою Наталею Давидко-Куч-мою, яка пластувала раніше, а зараз знову після декретної відпустки повернулась до таборування. І привела сюди свою старшу донечку. Серед всіх пластунів Лідочка наймолодша, проте допомагає нарівні з усіма. Другокласниця Настя також тут вперше, приїхала з мамою Надією Кишай, яка є виховником олеських пластунів. Ними ще опікується голова місцевої "Просвіти" Андрій Пархуць та пластун-синьйор Володимир Жолнович.

Програма кожного дня була насиченою і цікавою. Пластуни змагались, демонструючи справжній вишкіл на витривалість, вправність та кмітливість у тереновій грі, козацьких перегонах, смузі перешкод, перетягуванні линви, спортивному дужанні, інтелектуальному і конкурсі на кращу канапку та інших. Визначили переможців. А через місяць у липні наші пластуни відпочиватимуть у літньому таборі. І не важливо – чи це буде в Сянках на Турківщині, чи в Болехові на Івано-Франківщині. Знаю одне – це буде класно!

Лариса ГАРАСИМІВ