Головна Культура Проєкт «Княжий Звенигород» номінант на найкращий проєкт у секторі культурної спадщини

Проєкт «Княжий Звенигород» номінант на найкращий проєкт у секторі культурної спадщини

Проєкт Комунального закладу Львівської обласної ради «Історико-культурний заповідник “Древній Звенигород” «Княжий Звенигород: від реального до віртуального» увійшов у короткий список номінантів на найкращий проєкт у секторі культурної спадщини, підтриманий Українським культурним фондом у 2020 році.

Започаткована премія визначатиме найкращі проєкти, що були підтримані УКФ попереднього року, й сприятиме їхній додатковій популяризації.

Власне сьогодні, 26 березня, відбудеться церемонія онлайн-нагородження переможців – найкращих проєктів 2020 року.

Детально про премію та ознайомитися з номінантами можна на сайті – https://prize.ucf.in.ua

Торік на основі пам’ятки у Звенигороді вперше в Україні відтворили у віртуальній реальності середньовічну княжу столицю. 12 місць давнього Звенигорода тепер можна роздивитись, вдягнувши VR-окуляри. Чотири з них – інтер’єри церков та палаців, вісім – вулиці, площі та панорами давнього міста.

Над проєктом працювала команда археологів, істориків, архітекторів, мистецтвознавців, художників, графіків та IT-шників зі Львова та Києва.

Ініціатор проєкту – Белзький мур , керівниця – в. о. директора заповідника Наталя Войцещук .

Побачити середньовічне місто, відтворене у віртуальній реальності, відвідувачі заповідника «Древній Звенигород» зможуть вже наприкінці весни – влітку цього року, як тільки стартує туристичний сезон і дозволять роботу музеїв.