Головна Культура Подорож архітектурними пам’ятками Надбужжя

Подорож архітектурними пам’ятками Надбужжя

На краєзнавчому сайті "Архітектурні пам'ятки Надбужжя" у розділі "Фото" вже другий місяць поспіль розміщено путівник цвинтарями міста Буська.

Ґрунтовний фотоальбом з детальним описом найстаріших поховань кількох міських цвинтарів ще в 2011 році започатковано Інтернет-центром Буської бібліотеки. Автори Тадеуш Цвен та Адольф Забуський, вихідці з міста Буська, які сьогодні проживають у Польщі, присвятили його 70-річчю вимушеного виселення польського населення з Західної України.

Основу віртуального путівника складають знімки та описи підставі досліджень ще з 2003 року. У віртуальній книзі обсягом понад 150 сторінок описані всі збережені до цього часу поховання на існуючих цвинтарях, а також згадано знищені в період варварської епохи соціалізму меморіали при палаці Бадені, костелах та церквах. Дослідники не обминули увагою жодного із значних поховань: на півтисячо-літньому єврейському цвинтарі, на меморіалах воїнів Радянської армії, польських жовнірів, полеглих у 1918-1920 рр., жертв НКВС та учасників українських визвольних змагань. Видання, щедро ілюстроване сучасними та архівними фотознімками, викликає незмінний інтерес користувачів Інтернету. Обсяг щомісячних відвідувань перевищує понад дві тисячі. Зауважимо, що путівник видано польською мовою під назвою "Наше коріння" і робота над ним триває.

Богдан ЛИТВИН