Головна Культура Школярі зі Сходу на Львівщині відчули себе посадовцями

Школярі зі Сходу на Львівщині відчули себе посадовцями

Уже не вперше діти зі Сходу України святкують Різдво у надбужанських родинах. Цьогорічну естафету перебування донецьких школярів у нашому краї продовжили вихованці Новомилятинської школи. У рамках проведення традиційної різдвяної акції «Святкуймо Різдво разом», на теренах Бущини, з 3 січня 2016 року, перебуває делегація учнів та педагогів в кількості 22 осіб з Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Волноваського району Донецької області, які розмістилися у родинах ровесників сіл Новий Милятин, Старий Милятин, Ріпнів та Новий Ріпнів..

Саме село Миколаївка – це прифронтова зона, його мешканці повсякчас наражаються на небезпеку, яку несуть для них російські терористи. Та попри війну школярі не побоялися приїхати на Львівщину, де можна відсвяткувати Різдво по-особливому.

Гостям зі сходу вже встигли показали Олеський та Підгорецький замки, провели екскурсії музеями древнього міста Лева та почали вивчати різдвяні колядки. А напередодні Святої вечері, 6 січня відбулася зустріч школярів та їх наставників з керівництвом району. Делегацію зустрічали голова Буської районної ради Богдан Глова, голова Буської РДА Петро Мороз, їх заступники Роман Фурда та Олег Ільків та керівник відділу освіти Буської РДА Богдан Глуховецький.

  Очільники району щиро привітали школярів та їхніх керівників на теренах Буського району, і наголосили на великому значенні таких візитів, які дозволяють глибше пізнати Україну і зрозуміти, що всі ми є її дітьми, незалежно від того, хто де народився і живе – на Заході чи на Сході. У свою чергу, наставники делегації зі Сходу подякували за теплий прийом, за гостинність, за цікаві екскурсії та вручили голові РДА Петру Морозу в подарунок символ влади – гетьманську булаву.
На згадку про зустріч та пам’ять про Різдво на Бузеччині голова районної ради та голова райдержадміністрації подарували гостям два примірника краєзнавчих книг «Буська земля» та пригостили гостей солодощами.

Під час прийому школярі мали нагоду сфотографуватися у ролі посадовця в кріслі голова РДА та райради. Згодом усі дружньо сфотографувались біля Різдвяної ялинки.

На теренах Бущини школярі будуть перебувати до 8 січня.
  Нагадаємо, що Бущина кілька років поспіль приймала школярів з міста Горлівка, шо на Донеччині. Але через захоплення міста незаконною організацією «ДНР» місцева влада не виходить на зв'язок. Тому співпраця призупинилась. Гостями минулого року були 10 школярів і двоє їхніх наставників із другої спеціалізованої школи міста Рубіжне Луганської області.
Інна ГОНЧАРУК
фото Мирослава ТИМЧИШИНА
/Буський медіа портал/