Головна Культура У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака

У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака

Четверта едиція престижного Конкурсу зібрала велику кількість заявок з різних регіонів України.

Цьогоріч, попри усі виклики та страхи війни, у Конкурсі взяло участь понад 60 молодих співаків та співачок віком від 16 до 30 років. Більшість з них з різних куточків України, є учасниця зі США, а також українські співачки, котрі приїхали до Львова з Польщі, Словаччини, Німеччини, Франції та Нідерландів.

Перший тур відбувся онлайн. Конкурсні прослуховування другого туру проходили у концертних залах Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. У третьому турі Конкурсу було залучено Академічний симфонічний оркестр філармонії під керівництвом Івана Чередніченка.

Приз Гран-прі – Володимир Щигіль,

у ІІ категорії: І премія – Олександр Нікіфоров, ІІ премія – Олена СкіцькоОлександр Чишій, ІІІ премія – Олексій Піголенко, Вероніка Мостова.

Дипломантами конкурсу стали Михайло Сас, Ірина Поломана, Ярослав Комарніцький.

Переможці І категорії: І премія – Любов Островська, ІІ премія – Максим Савчук, ІІІ премія – Ольга Мельничук.

Дипломанти – Дарʼя Погоріла, Володимир Гіра.

Відзнаки лауреатам вручив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«Василь Сліпак – українець, співак, воїн.  З гордістю за свою Батьківщину дарував світові свій талант. Вболівав за Україну. Талантом, співом – як людина мистецтва. Жертовністю, сміливими рішеннями, чоловічою відвагою – як воїн. Він приклад справжньої національної свідомості. Всесвітньовідомий, великий артист. Простий та скромний. Людина, якій вірили.

Подяка організаторам конкурсу за можливість молодим митцям популяризувати українське національне оперне мистецтво. Бажаю учасникам подальшої реалізації творчих ідей і планів, цілеспрямованого мистецького поступу, натхнення та успішного просування української музики у світі», – зазначив Іван Собко.

Пряма трансляція нагородження:

Нагороди конкурсантам, окрім традиційних премій лауреатам, доповнили спеціальні премії та відзнаки від партнерів, меценатів та друзів Конкурсу.

Партнерами Конкурсу є Фундація Василя Сліпака, Українська Капеля Бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка і Кафедра музикознавства та хорового мистецтва факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Цьогорічна едиція Конкурсу має особливу підтримку у вигляді партнерства з офіційним представником французького бренду DS Automobiles у Львові компанією ТзОВ «Ілта Львів».

Конкурс проводиться за підтримки Львівської обласної військової адміністрації та Львівської обласної ради.

Ідея конкурсу народилася у Львівській філармонії, і 20 грудня на сцені Концертного залу Людкевича було оголошено переможців Конкурсу у 2023 році.

Творче змагання оцінювало авторитетне журі, яке очолила всесвітньо відома оперна співачка (мецо-сопрано), почесна президентка Галицького музичного товариства, професорка співу в Університеті Моцартеум – Зоряна Кушплер (Україна – Австрія).

Члени журі – це відомі митці, зокрема: оперний режисер та артистичний менеджер – Аксель Кресін (Німеччина); всесвітньо відома оперна співачка (сопрано), солістка Львівської Національної Опери, викладачка вокалу Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка – Софія Соловій (Україна); диригент, музичний керівник Львівської Національної Опери – Іван Чередніченко (Україна) та всесвітньо відомий оперний співак (бас), соліст Нюрнберзького державного оперного театру – Тарас Конощенко (Україна – Німеччина). Директор Конкурсу – заслужений артист України Олег Созанський.

Джерело: Львівська філармонія, фото: Віталій Грабар

Довідково:

Сліпак Василь Ярославович (20.12.1974 – 29.06.2016) – видатний український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час російсько-української війни на сході України, Герой України, кавалер ордена «За мужність» І ступеня, позивний «Міф». Загинув під час боїв на Донеччині.

Володів унікальним тембром голосу, що поєднував риси і контртенору, і баритону. Підкорив найвідоміші сцени оперних театрів: Бастилії, головний зал ЮНЕСКО в Парижі, Ковент-Гарден, Краківська опера та десятки інших.