Презентували кінострічку учора, 8 червня, у Львівському кіноцентрі.
Фільм розповідає про те, як повномасштабна війна вплинула на рівень домашнього насильства та його форми. Крім того, у документальній стрічці висвітлена тема надання допомоги постраждалим від насильства, пов’язаного з війною, зокрема сексуального.
Автори стрічки показали роботу Центрів допомоги врятованим, Гарячої лінії для чоловіків, притулків, кризових кімнат, спеціалістів громадської організації «Ла Страда-Україна». Більшість цих сервісів підтримуються Фондом ООН у галузі народонаселення та іншими організаціями системи ООН.
Глядачами стали працівники органів, що реалізують заходи з питань запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству на Львівщині: представники органів соціального захисту, правоохоронних органів, мобільних бригад, притулків, денних центрів, простору «Вільна», «Вона.Хаб», Центру допомоги врятованим, громадських організацій тощо.
Також до презентації доєднались курсанти Львівського державного університету внутрішніх справ.
«З початком масштабної війни у лютому 2022 року та збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб, питання протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству стали ще більш актуальними. Особливо загострилася ситуація у групах ризику. Зокрема це стосується людей пенсійного віку, частина з яких прихистила у себе дітей, онуків чи родичів. Не зменшилась і кількість звернень від дітей. Вони теж у групі ризику, адже залежні від рішення батьків, наприклад, у питаннях чи залишати прифронтові території, чи змінювати місце проживання. На підставі цього у родинах можуть виникати конфлікти.
Крім того, фокус допомоги розширився, оскільки як соціальні служби, спеціалізовані служби, так і поліція почали надавати підтримку тим, хто пережив насильство, пов’язане з війною, зокрема сексуальне», – зазначила завідувачка сектору сімейної політики департаменту соціального захисту населення Уляна Дорош.
До слова, у 2022 році до органів поліції та соціального захисту Львівщини надійшло 17316 звернень щодо фактів домашнього насильства.
Презентація відбулась за сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення та яка створена Фондом ООН у галузі народонаселення спільно із StarLight Doc за підтримки урядів Канади, Великої Британії, Бюро гуманітарної допомоги USAID та Гуманітарного фонду для України (UHF).