Головна Культура У листопаді відбудеться двотижневий тур оркестру Львівської філармонії містами Німеччини

У листопаді відбудеться двотижневий тур оркестру Львівської філармонії містами Німеччини

За час повномасштабної війни оркестр виступив з понад 40 концертами за кордоном.

Завдання мистецьких установ у часі війни – це, однозначно, промоція української культури у світі. Тому Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика продовжує творити нову сторінку у міжнародному партнерстві – за підтримки Львівської обласної військової адміністрації.

За минулі півтора року за участі колективів Львівської національної філармонії у світі відбулась ціла низка знакових подій: це і 40 концертів Академічного симфонічного оркестру в турі Сполученими Штатами, Швеції, і регулярні виступи симфонічного оркестру INSO-Львів у Нідерландах, Німеччині, Фінляндії, Польщі, постійні гастролі камерного оркестру «Віртуози Львова» (найближчі відбудуться уже наступного тижня у Швейцарії).

Днями директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика Володимир Сивохіп у Генеральному консульстві України в місті Дюссельдорф (Німеччина) зустрівся з генеральною консулкою Іриною Шум та поділився найближчими гастрольними планами. На зустрічі проанонсували листопадовий двотижневий тур в Німеччині, що складатиметься із дванадцяти концертів з різними програмами. Домінантною складовою стане українська симфонічна класика: зокрема, у фокусі уваги організаторів «Гражина» Бориса Лятошинського.

Володимир Сивохіп акцентує: «Вперше в Європі буде представлений Фортепіанний концерт знаменитого українського, львівського композитора Василя Барвінського, який є вже нашим класиком, але його творчість ще не є популярною в Європі. І ось завдяки цьому турне, завдяки участі відомої української піаністки Віоліни Петриченко, яка є й солісткою Львівської національної філармонії – ми цей концерт презентуватимемо і в Берліні, і в Лейпцігу, і в Равенсбурзі, і в інших містах».

Окремою темою спілкування стала презентація нового музичного фестивалю відомою українською піаністкою, солісткою Львівської філармонії Віоліною Петриченко. Він має назву «Sounds of Ukraine» («Звуки України») і є першим фестивалем української класичної та сучасної музики в Німеччині: його унікальність в демонстрації різних галузей української музики – від подорожі через камерний репертуар ХІХ століття і до наших днів, до знайомства з найвидатнішими українськими композиторами, такими як Лисенко, Косенко, Барвінський, Скорик, Сильвестров.

Цьогоріч фестиваль «Sounds of Ukraine» складатиметься з п’яти концертів, кожен з яких матиме свою власну тему. Важливу роль в ньому відіграють і солісти Львівської національної філармонії – Лілія Нікітчук (мецо-сопрано) та Максим Римар (віолончель).

«Сьогодні перед українцями постають відповідальні завдання знайомити світ з найкращими мистецькими зразками й промотувати їх у міжнародному середовищі», – зазначили у філармонії.

Нагадаємо, сьогодні у Львові розпочинається музичний фестиваль «Музика в старому Львові та Кракові».