Головна Листи У Львівському медичному коледжі післядипломної освіти відбувся перший випуск екстрених медичних техніків

У Львівському медичному коледжі післядипломної освіти відбувся перший випуск екстрених медичних техніків

Сьогодні, 15 серпня, у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти» 15 водіїв екстреної медичної допомоги отримали свої свідоцтва про проходження (підвищення) робітничої кваліфікації та успішне завершення навчання за новою спеціальністю “Екстрений медичний технік”. Цей набір є черговим кроком у реалізації медичної реформи, що покликана підвищити якість надання невідкладної медичної допомоги.

Протягом трьох місяців 15 водіїв проходили інтенсивне навчання, отримали уміння надання екстреної медичної допомоги, серцево-легеневі реанімації, вивчали нові методи та техніки, які допоможуть їм у роботі з виїзними бригадами.

«Вперше наш коледж отримав ліцензію на навчання екстрених медичних техніків. І вже сьогодні ми з радістю та великою гордістю вітаємо перших медичних техніків на Львівщині», – привітала випускників директор коледжу Леся Вовк.

Керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько зауважив на важливості цієї нової спеціальності та зазначив, що водії-медики будуть важливим підсиленням для медичних бригад. Він також відзначив, що вже з вересня планується другий набір студентів на цю програму.  Водії які успішно завершили курс навчання отримуватимуть щомісячну доплату 1500 грн до заробітної плати.

«Спільними зусиллями коледжу, центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та державних органів вдалося створити програму, яка не тільки підвищить рівень кваліфікації медичних працівників, але й забезпечить населення якісною медичною допомогою у невідкладних ситуаціях. Наше завдання – забезпечити навчанням всіх водіїв карет швидкої допомоги, щоб бути готовим до нового формату роботи служби, у вигляді парамедика та екстреного медичного працівника.

Нові екстрені медичні техніки вже готові до викликів та готові допомагати тим, хто цього потребує»,-  зауважує Андрій Васько.

Нагадаємо, відповідно до ухваленої постанови Кабінет міністрів України “Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги”, з 1 січня 2025 року передбачено, що усі бригади екстреної медичної допомоги будуть комплектуватися з екстрених  медичних техніків та парамедиків. Ці фахівці надаватимуть невідкладну медичну допомогу та мають підтримувати стан пацієнтів у критичних ситуаціях.