Головна Культура У Буському районі громада стала на захист альтанок від демонтажу (Відео)

У Буському районі громада стала на захист альтанок від демонтажу (Відео)

1556

Красиві і затишні альтанки з безкоштовним Wi-FI, що розміщені по вулиці Золочівській (біля магазину «Каштан») у смт.Красне Буського району минулого тижня голова Красненської селищної ради та представники Красненського комунального підприємства з трактором та з сокирою намагались їх демонтувати, посилаючись на рішення виконкому. Однак місцева громада стала на захист альтанок від демонтажу, бо впевнена, рішення прийнято незаконно і альтанки – не несуть загрозу життю людини, адже призначені для створення тіні і захисту від дощу, для відпочинку, трапези, бесід, читання і настільних ігор.

   Все розпочалось з того, що виконком селищної ради, до складу якого входять голова селищної ради Микола Чучман, секретар ради Ольга Мельник, настоятель храму св.Володимира Великого (УАПЦ) Юрій Толочний, лікар-хірург Буської ЦРЛ, мешканка селища Світлана Лаврін, директор Красненської ЗОШ I-IIIст. №1 Ірина Чиж та приватний підприємець Михайло Котула, на основі скарг кількох мешканців прилеглої території, скарги дирекції ЗОШ №1 та акту від 22.02.2016р. про обстеження озелененої території в смт.Красне по вул. Золочівській біля магазину «Каштан» (власник магазину Захаревич О.Є.), виконком селищної ради прийняв рішення, щоб приватний підприємець Захаревич Ольга Євгенівна прибрати самостійно встановлені три альтанки на прилеглій території, у випадку якщо у 10-денний термін підприємець не дотримується зобов’язання, селищна рада самостійно демонтує альтанки. Як стверджує підприємець, він немає відношення до альтанок, їх встановила самостійно громада селища за власні кошти.
    Варто відзначити, що серед кількох скарг є й від тих, хто безпосередньо проживає чи працює неподалік альтанок і входить у склад виконкому (Ольга Мельник, Ігор Скобилко, Ірина Чиж). Юристи вже наголошують на тому, що рішення є незаконним, оскільки багато зацікавлених осіб використали своє становище задля власної вигоди, більш того порушено Закон, адже про дату та час засідання виконкому не було оприлюднено на офіційному веб-сайті Красненської селищної ради. Фактично можна припустити, що такого засідання взагалі не було.
   Є й скарга від директора Красненської ЗОШ I-IIIст. №1 Ірини Чиж, яка заявила про порушення статті 15 Закону України «Про державне регулювання, виробництво і обігу спирту етиленого». За її словами викладеними у заяві, у міні-маркеті «Каштан», учням закладу продають сигарети та алкогольні вироби. Дирекція школи нарікає, що усьому причиною є розташовані неподалік магазину альтанки, куди старшокласники школи тікають з уроків та розпивають алкогольні напої.  Відтак постає кілька питань до директорки, чому дирекція школи всі гріхи списує на міні-маркет «Каштан», який набагато дальше розміщений від школи, чим інший супермаркет, де тамтешні продавці продають сигарети і алкоголь неповнолітнім учням. Чому директор школи Ірина Чиж (до речі, на минулих виборах балотувалась у депутати до Буської районної ради від ВО «Свобода), на це уваги не звернула, чи може закрила очі? Чому директор тільки у цьому році почала боротися з прогулами учнями та розпиванням ними алкогольних напоїв, адже альтанки розміщені вже більше двох років і не є аварійними.
   Оскільки альтанки у 10-денний термін не були знесені, до справи охоче взялися представники Красненської селищної ради та комунального підприємства. Вони незважаючи на подані раніше більше 140 підписів громадян проти демонтажу альтанок, з трактором та сокирою прибули на місце розміщення альтанок і намагались їх демонтувати, посилаючись на рішення виконкому. Це викликало спротив у мешканців селища, які стали на захист альтанок. У свою чергу, голова селищної ради викликав на місце поліцію. Як місцева громада протистояла рішенню і не дала знести альтанки, – далі можна побачити на відео https://www.youtube.com/watch?v=8xCLf5Efgtc