Головна Культура У Буську 30-метровий вишитий рушник лелечого краю стане ще довшим

У Буську 30-метровий вишитий рушник лелечого краю стане ще довшим

30-метровий вишитий рушник – відомий кожному бужанину, це – візитка рідного краю. Барвистий, оригінальний, з елементами етнічної приналежності, він милує зір і зігріває душу відчуттям гонору. Бо такий рушник є лише у нас, у бущан!

    Буський район єдиний, мабуть, не лише на Львівщині, а й в усій Україні, має рукотворний мистецький оберіг – 30-ти метровий вишитий рушник. 
Цей барвистий витвір увібрав у себе дивовижні автентичні взори 27 самоврядних одиниць Бущини.
  У ньому об’єдналися 27 рушників, які творили найкращі майстрині – вишивальниці, вкладаючи у кожний хрестик свій неперевершений талант, багатство душі та любов до рідної землі. На кожному вишито назву міста, сільської чи селищної ради, дату заснування населеного пункту. Кольори, візерунки відповідають етнічним особливостям регіону.

   Цей рушник створено відділом культури та туризму Буської РДА до 20-річниці Незалежності України. Він – народний символ добра і чистоти, який став невід’ємний атрибутом багатьох масових заходів, народних свят і обрядів.
   В переддень 25-річчя Незалежності України рушник збільшиться в розмірі… на 4 рушники. Відтак на титульному рушнику червоно-чорними нитками буде вишито «Буський район». На наступних двох: «Слава Україні!» і «Героям слава!» І вінчатиме рушник напис: «Бущина – земля Героїв». Їдею втілюють в життя мисткині – бужани Ліля Андреєва та Оксана Роман.
Відділ культури та туризму Буської РДА