Головна Право Військовий комісар Буського РВК вигнав журналіста з наради

Військовий комісар Буського РВК вигнав журналіста з наради

Сьогодні, 9 серпня, о 11 годині в приміщенні сесійної зали Буської районної ради відбувалась нарада військових обліковців органів місцевого самоврядування району з військовим комісаром Буського районного військового комісаріату І.О. Томачуком. Однак, журналіста Буського порталу, військовий комісар у грубій формі вигнав із наради, без жодних підстав.

"Я, як журналіст, завітав на відкриту нараду, щоб послухати про стан та ведення військового обліку у Буському районі. – розповідає редактор Буського порталу Роман Матвіюк. – Зайшовши у зал, військовий комісар І.О.Томчук попросив мене, щоб я представився. Почувши, що я із ЗМІ, мені відразу показав на двері. На моє запитання: «Чому?». Військовий комісар відповів, що нібито буде обговорюватись секретна інформація і вже в грубій формі повторив, щоб я негайно покинув залу. Жодного документа про те, що нарада відбувається закритою, військовий комісар не показав, хоча самі військові обліковці ще напередодні заходу повідомили мене, що захід відкритий".

Керівництво Буського районного військового комісаріату до нашого видання завжди надсилає агітаційні матеріали про заклик йти мешканцям району на військову службу за контрактом, однак журналістів цього видання виганяють з наради. 
"Це вперше таке, коли мене виганяють з приміщення, жодних подібних випадків за участю представників органів місцевого самоврядування та колишнього керівництва військового комісаріату, не було. Мої законні права порушено, бо згідно ЗУ «Про інформацію», ст.25, журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться. Журналіст має право на вільний доступ до інформації та на вільне її розповсюдження, що охорянється міжнародними угодами та законами України".