Головна Культура У Львові відбудеться Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту

У Львові відбудеться Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту

22-30 серпня у Львові відбудеться Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту. Україна – один із головних претендентів на перемогу та серйозний конкурент для провідних технологічних країн світу. У Чемпіонаті беруть участь 19 країн, серед яких США, Канада, Китай, Велика Британія, Німеччина.

Ракетомодельний спорт – це конструювання та запуск космічних моделей. Саме він став першим кроком у кар’єрі багатьох спеціалістів NASA, а також національних космічних агентств і військово-промислової галузі різних держав. 
У 2015 році на Чемпіонаті Європи з ракетомодельного спорту Україна стала найкращою з 14 країн, здобувши в загальному заліку 27 медалей (14 золотих, 6 срібних, 7 бронзових) і титул абсолютного чемпіона. У цьому році склад нашої команди посилено та розширено – за першість світу будуть змагатися 29 спортсмени, що підвищує шанси на перемогу. 
«Склад і якість української збірної росте. Цього року на етапі кубка світу в Беларусі хлопці показали серйозний рівень. За останні два-три роки наші спортсмени усвідомили, що в кожного є можливість поїхати на великі змагання. А після зростання конкуренції  всередині команди закономірно збільшилися шанси перемогти на Чемпіонаті», – зазначає голова колегії суддів Федерації ракетомодельного спорту України (ФРМСУ) Володимир Панахно. 
Чемпіонат світу – вже друге глобальне змагання з ракетомоделювання, яке проводиться в Україні. У 2015 році ФРМСУ спільно зі спонсором –  компанією Noosphere – успішно провела Чемпіонат Європи. Право на проведення Чемпіонату світу наша країна отримала в 2014 році в штаб-квартирі Міжнародної авіаційної федерації (FAI) в Лозанні після складного протистояння з Росією. Від запланованої участі відмовилась тільки Японія, стривожена терактами в Європі. Тож за першість світу 2016 будуть боротися 19 країн світу, серед яких і лідери космічної галузі: США (34 учасники) та Китай (50 учасників).
Уже в минулорічному Чемпіонаті Європи було декілька нововведень, ініційованих Україною. Окрім основної програми організатори передбачили різноманітні технічні майстер-класи для дітей і дорослих, вперше забезпечили безперервну онлайн-трансляцію змагань. Також була успішно впроваджена онлайн-система підрахунку балів Cup Navigator, яка стала головним помічником суддів у зборі та перевірці даних і отримала високу оцінку від FAI. 
«Ми налаштовані на найвищий результат. Справа не тільки в спортивному престижі. По-перше, перемога України в світовому ракетомоделюванні відродить інтерес молоді до інженерних спеціальностей. По-друге, дасть новий виток розвитку технологічних проектів і стартапів. По-третє, позначить нашу країну як привабливий інтелектуальний центр», – каже директор Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту 2016, CIO Noosphere Михайло Рябоконь.
Цього року, крім офіційної програми змагань (а це змагання в семи класах моделей ракет), організатори Чемпіонату – компанія Noosphere та Федерація ракетомодельного спорту України – проведуть два позакласових турніри, в яких можуть взяти участь не тільки професійні спортсмени, що мають ліцензію FAI, але й усі бажаючі. Це змагання моделей ракет класу S2/Р з вантажем і перегони дронів Copters Race, що вже стали популярними в Україні. Призери змагань S2/Р розділять між собою призовий фонд в 4 000 євро. Реєстрація на обидва змагання відкриється найближчим часом.

ІНФОРМАЦІЙНО про ракетомоделювання:
Ракетомодельний спорт – технічний вид спорту, в якому учасники змагаються в конструюванні та виготовленні, організації запуску космічних моделей, а також їх пілотуванні. Змагання проходять як в особистому, так і в командному заліках, головними критеріями оцінки є висота та тривалість польоту, а також точність посадки. У класі моделей-копій, який традиційно вважається найбільш видовищним, оцінюється ступінь деталізації ракети та реалізм польоту.
В Україні ракетомоделювання виділилося в самостійну Федерацію ракетомодельного спорту в 2007 році. На сьогодні в ній перебуває близько 2000 учасників різного віку. Довгий час спортсмени розвивалися на власному ентузіазмі, але з появою спонсорської підтримки отримали можливість брати участь у республіканських і міжнародних змаганнях. Усього ж у нашій країні нараховується 121 технічний гурток, в яких за роки незалежності вивчилося близько 25 000 людей.
ІНФОРМАЦІЙНО про програму Чемпіонату:
Спортивне містечко Чемпіонату світу розгорнеться на відстані 11 км від центра Львова. На льотному полі площею більше 100 000 кв. м будуть розташовані не тільки зона змагань, але й фан-зона з різноманітними майстер-класами та розвагами для дітей і дорослих, а також фуд-корт. Вхід на територію спортивного містечка – вільний, а з центра Львова буде організований безкоштовний трансфер. Глядачів очікує більше 1000 запусків різних моделей ракет.
22 серпня о 19:00 – церемонія відкриття Чемпіонату світу у центрі Львова. Святковий концерт.
24 серпня, День Незалежності  України – фанові змагання моделей ракет S2/P з курячим яйцем в якості вантажу. Переможе той, хто зможе приземлити яйце цілим. Змагання будуть відкритими – прийняти участь можуть усі бажаючі інженери-конструктори, які створять власний ракетоносій. Призовий фонд змагань – 4000 євро. На глядачів очікує також святкова битва фарбами та безліч майстер-класів для дітей.
24 та 26 серпня – змагання моделей ракет S3 на тривалість польоту з парашутом.
25 серпня – змагання на тривалість польоту моделей планерів S4, схожих на птахів.
25 та 26 серпня відбудуться змагання моделей ракет класу S1 на висоту польоту. 
25 та 26 серпня – змагання моделей ракет S6 на тривалість польоту з використанням стрічки.
27 серпня – змагання моделей-копій ракет S5, кожна деталь яких має в масштабі відповідати оригіналу ракети, на висоту польоту.
28 серпня – змагання моделей-копій ракет S7 на реалістичність польоту. Найбільш видовищний клас змагань: спортсмени повинні детально відтворити не тільки реальні ракети, а і їхній старт – з димом, відділенням ступенів.
24 та 27 серпня – змагання моделей ракетних планерів S8 на тривалість польоту і точність приземлення. 
28 серпня – змагання Copters Race – «Формула-1» серед дронів.