Головна Економіка На Львівщині є 24 ініціювання зі створення ОТГ

На Львівщині є 24 ініціювання зі створення ОТГ

Станом на 5 серпня на Львівщині є 24 ініціювання зі створення об’єднаних територіальних громад. Пропозиції щодо об’єднання відправлено 161 місцевій раді. У 96 із них завершено громадське обговорення створення ОТГ, у 65 – прийнято рішення про надання згоди на об’єднання, – про це повідомили в Офісі реформ. Львівщина.
Регіональний консультант проекту «Пульс» Асоціації міст України Галина Гречин заявила, що найгострішою проблемою створення нових ОТГ є необхідність надання згоди на це усіх без винятку місцевих рад, які передбачені у перспективному плані, оскільки лише у такому випадку об’єднана громада зможе скористатися фінансовими можливостями об’єднання.
Нагадаємо, питання гальмування головами деяких рад процесу об’єднання було у центрі уваги наради заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ірини Гримак із заступниками голів РДА, відповідальними за децентралізацію, яка відбулася 3 серпня. На нараді Ірина Гримак зобов’язала голів РДА та їхніх заступників скласти графік зустрічей і з тими сільськими головами, які стоять на заваді створення ОТГ, на яких роз’яснити їм економічні переваги ОТГ та ризики не об’єднання, які існують у зв’язку з великою кількістю дотаційних сільських рад.