Головна Культура У Буську відзначили День Героїв

У Буську відзначили День Героїв

Сьогодні Україна відзначає День героїв. З нагоди цього свята, вчора у сесійному залі Буської районної ради відбулися заходи з вшанування пам’яті тих, хто боровся за незалежність Української держави. Пройшло свято за участі керівництва району, ветеранів національно-визвольної боротьби, бійців АТО, громадських організацій та установ, мешканців міста. Патріотичний захід вели Любов Огороднік та Євген Ярема.

   З привітальним словом до присутніх звернувся перший заступник голови Буської РДА Микола Чучман, який, зокрема, зазначив, що вже традиційно з 1941 року 23 травня ми відзначаємо Свято Героїв, яке зародилося у суворі часи німецької окупації та антибільшовицької збройної боротьби. Через події на Сході він закликав громадськість не опускати руки, адже Україна зуміє твердо вистояти на ногах.
  За літописними даними, на теренах Бузеччини у травні 1941 року енкаведистами було замордовано 56 жителів району. Зокрема, це мешканці Буська, Олеська, Волуйок, Волиці, Закомар'я, Купче, Побужан, Русилова, Сторонибаб, Андріївки та багатьох інших сіл. Наших земляків піддавали тортурам не тільки у катівні, яку створили енкаведисники у будівлі, що нині стоїть на вулиці Петрушевича, а й у тюрмах Золочева, Дрогобича, Львова… 

Нині на теренах району живуть свідки тих страшних часів, які пережили хвилю депортацій, репресій, голодоморів. Вони досі пам'ятають жахливі безчинства, тієї наруги, які творив тодішній режим над безневинними українцями. Нині вони одночасно ствердують, що вчинки тих, хто заперечує голодомори, хто будує пам'ятники Сталіну, хто піднімає руку на нашу землю, – приречені.
   У своїй промові голова Буської районної ради Володимир Замроз згадав новітніх героїв України і подякував їм за героїчні вчинки, а також висловив сподівання, аби 23 травня стало загальнодержавним святом.
   До слова також було запрошено учасника АТО Сергія Бондаренка, який наголосив, що люди, яких ми вшановуємо, віддали своє життя у визвольній боротьбі за незалежність України і мріяли, що вона буде вільною державою. Сьогодні Україна переживає непрості часи. Тому ми повинні робити все для того, щоб бути гідними тих Героїв, які поклали своє життя на вівтар рідної Вітчизни. У знак подяки школярі вручили ветеранам національно-визвольних змагань та бійцям АТО квіти. Також квіти були покладені і до пам'ятника Незалежності.
   З нагоди Дня героїв у сесійному залі районної ради відбувся невеличкий патріотичний концерт за участю надбужанських колективів.
Роман МАТВІЮК
Фото автора
/Буський медіа-портал/