Світло в просторі кімнати дуже важливе для самопочуття і настрою. Сьогодні дуже поширене зонування простору за допомогою світла. Це дуже актуально для малогабаритних квартир, коли треба виділити робочу зону, дитячий куточок. І якщо зробити це фізично, тобто, звівши стіну, неможливо, на допомогу приходять світильники, торшери і бра.
Освітлення у вітальні: правила вибору світильників
Не втрачають популярності люстри. Але якщо недавно модно було вішати великі, з безліччю декоративних елементів, світильники, то сьогодні вони трансформувалися і придбали закінчені геометричні обриси. Все більше у виробництві освітлення для житлових кімнат використовується сталь, скло, дерево.
Набирають популярність світлодіодні стрічки. Їх скоріше можна назвати підсвічуванням застосовуваної в тому самому зонуванні кімнати.
Широко використовується стрічка в багатоступеневих конструкціях на стелі і стінах, їй оформляються ніші у вітальні, виступи, арки, навіть дверні прорізи. Перевага її в тому, що монтаж не складає труднощів, а гнучкість дозволяє декорувати стрічкою навіть важкодоступні місця.
Затишку кімнаті додадуть торшери і бра. Розсіяне світло не втомлює очі, дозволяє відпочити і розслабитися. Подбайте також про лампочках: енергозберігаючі варіанти дозволять істотно заощадити. У невеликі бра придбайте рефлекторну лампу. Її невисока вартість, великий термін служби, більша порівняно зі звичайними лампами яскравість робить такі лампи незамінними в побуті.
Вибір освітлення для кімнати, кабінету
Крім верхнього світла, кабінет або дитяча кімната школяра обов'язково повинні бути обладнані настільними лампами. Великий вибір кольорів дасть волю фантазії. Лампи з підставками і без, на струбцині, великі і поменше дозволять організувати освітлення комп'ютерного або письмового столу.
Вибираючи настільну лампу, визначитеся, хто і як її буде використовувати. Для ігор, читання підійдуть невеликі, з круглими торшерами конструкції. Для креслярських або інших точних операцій вибирайте лампи на струбцині. Вони дозволяють змінювати кут нахилу світла, регулювати його інтенсивність.