Головна Культура У Буську вітали жінок із святом весни

У Буську вітали жінок із святом весни

1793

Вчора, у приміщенні Буської музичної школи відбулися святкові урочистості з нагоди вшанування жінок – ветеранів війни, матерів, чиї сини сьогодні захищають східні кордони держави. Організаторами свята виступили – районна організації ветеранів (керівник Володимир Луженцов) та відділ культури та туризму РДА (керівник Людмила Ціхоцька). Ведучою заходу була методист Буського РНД Любов Огороднік.

  Представниць прекрасної статі вітали голова Буської РДА Петро Мороз, голова Буської райради Богдан Глова, голова районної організації ветеранів Володимир Луженцов.
  Вони відзначили постійну допомогу та підтримку жіночої половини  у питаннях соціально-економічного та культурно-громадського розвитку району, а також подякували за плідну співпрацю. Керівники побажали найчарівнішій половині людства міцного здоров’я, успіхів у  роботі, величезного жіночого щастя, любові та добра! Щоб поруч  завжди були лише гідні люди, а кожен день дарував сонячне тепло і  радість!
  Надалі керівники району акцентували увагу на значенні постаті Тараса Григоровича Шевченка, який народився 9 березня.
   Під час урочистого заходу відбулася церемонія нагородження кращих жінок району. За сумлінну працю, високий професіоналізм, активну участь у громадському житті району та з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня, квітами та грамотами були нагороджені:
– Кінах Ольга Іванівна, –  від простого робітника – до начальника цеху, за свою працю удостоєна Ордену «Знак пошани»;
– Климус Софія Якимівна, – керівник Буської районної асоціації інвалідів;
– Воробюк Євгенія, – багаторічна працівниця лісгоспу;
– Гусєва Олена, – проходила службу в Афганістані.

   Також за активну громадську позицію, сприяння духовному розвитку юнацтва та вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молоді, почесною подякою від командирів військових частин були нагороджені:
– Антонишин Ольга Степанівна, – директор Буської гімназії;
– Огороднік Любов Любомирівна, – методист Буського РНД;
– Керкало Ольга Кирилівна, – директор Буської музичної школи;
– Грущицька Мар’яна Миколаївна, – методист Буського РНД.

   Для присутніх у залі свої вокальні та хореографічні номери усім подарували: вокаліст Назар Вороновський, зразковий ансамбль народного танцю Буського РНД «Нові зірки» (керівник – Мар’яна Зеленська), вокальний жіночий ансамбль народного дому селища Красне «Євшан» (керівник Оксана Приставська), чоловічий дует в складі Андрія Коника та Ярослав Килимника, жіночий дует викладача ДМШ Любов Рускан та її учениці Олени Лебінської.  
   Досі продовжується незаконне судилище над відомою в усьому світі українкою – жінкою-воїном Надією Савченко. Кожен день, кожна година, хвилина, секунда, можуть стати для неї останніми, адже сухе голодування, яке оголосила Надія, знак протесту проти путінської тиранії і завдають непоправної шкоди її здоров’ю та життю. 
   «Надія, з тобою вся Бущина, Україна і світ», – пролунали слова ведучої. Вчора в різних європейських столицях і містах світу пройшла міжнародна акція на підтримку Савченко і всіх політв’язнів в РФ. Надія має жити. І має бути на волі. Вона потрібна Україні. 
   Чудовим подарунком для всіх жінок став святковий концерт за участі військового духовного оркестру навчального центру Національної гвардії України під керівництвом Богдана Ружицького з міста Золочів. Надбужаночки змогли насолодитися грою та віртуозною майстерністю військового оркестру. А гості цілком заслужено отримали щиру порцію оплесків та вигуків "Браво!". 
   На завершення свята, голова ради ветеранів Володимир Луженцов подякував усім учасникам дійства, а також Людмилі Ціхоцькій, Валентині Луженцові та Лесі Дацко. Слова вдячності пролунали і для тих, хто постійно сприяє у допомозі організації: Буська РО «Батьківщина» (кер.Михайло Гаєвський), приватні підприємці Роман Пришляк, Богдан Степан, Іван Кошель, Володимир Сисун. А з нагоди 202-ї річниці з дня народження Т.Шевченка, диригенту духового оркестру Богдану Ружицькому Володимир Луженцов урочисто вручив збірку поетичних творів поета «Кобзар».
Текст і фото Роман МАТВІЮК