Головна Культура У Буську продовжують реєструвати випадки захворювання тварин на сказ

У Буську продовжують реєструвати випадки захворювання тварин на сказ

 У попередній публікації про кота хворого на сказ, який покусав п’ять мешканців міста Буська ми вже писали. Про деталі випадку і ситуацію із захворюванням на сказ у Буському районі розповів Анаталій Грабар, завідувач Буського лабораторного відділення Держсанепідемслужби України.

Днями, в м. Буськ вул. Воляни був зареєстрований  випадок захворювання на сказ домашньої кішки, який підтверджено лабораторно. Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Буській РДА даний мікрорайон оголошений небезпечним щодо сказу,  накладено карантинні обмеження , щодо сказу на м. Буськ , та продовжено такі обмеження на с. Купче. с. Ракобовти. с. Ланерівка.

Згідно з оцінкою ВООЗ, сказ входить до  пятірки найнебезпечніших антропозоонозів ( хворіб спільних для тварин та людей), що завдає величезних соціально-економічних збитків.
По даним  державної служби ветмедицини   на території області  епізоотія  сказу серед тварин продовжується . В 2015 році У Львівській області було зареєстровано 29  випадків  захворювання серед тварин  проти 23 за аналогічний період 2014р. Найбільша кількість захворювань припадає на  Буський район –  2014 -4 випадки; 2015 – 5 випадків.
Основним резервуаром збудника сказу у дикій природі , як і раніше залишається  червона лисиця ( 57% від усіх тварин, 90% від усіх диких тварин) Досить високою залишається  захворюваність серед домашніх тварин, що свідчить про еволюцію т епізоотичного процесу у напрямку активізації та обєднання ланцюгів « природного» та міського типів.
Підвищення ризику інфікування людей  та тварин вірусом сказу  сприяє  значна кількість  безпритульних собак та котів.
Зараження людини  відбувається при укусі або ослинені  хворою на сказ твариною. Вірус сказу передається слино. Особливо небезпечні  укуси голови та кісті  рук.
Захворювання людей пов’язані в основному з пізнім зверненням укушених за медичною допомогою., з порушенням режиму під час щеплень. Інкубаційний період триває  від 1 до 3 місяців. На  тривалість інкубаційного  періоду впливає локалізація укусу. Найбільш коротка інкубація  спостерігається  при укусі в обличчя , голови, потім верхніх кінцівок, а найбільш довга при укусі  в нижні   кінцівки.
Однак є спосіб запобігти хворобі , убивши її в зародку. Це метод специфічної профілактики- введення спеціальної вакцини проти сказу, не пізніше 14 дня  від моменту укусу. Найкраща специфічна  профілактика- це введення  специфічного імуноглобуліну. Терапія може бути припинена , якщо зясується , що тварина залишається здоровою.
Придбати антирабічну вакцину за власні кошти від сказу, імуноглобулін можна у ТОВ «ІМБІОМПЕКС» м. Київ у Савченко Олексія Сергійовича, представника Sanofi pasteur по тел..0503110223. У наявності: вакцина «Верораб» виробник Франція,  ціна за 1 дозу – 900 грн. (потрібно 6 доз);  імуноглобулін «Ребінолін»,  виробник  Ізраїль 1 фл. – 2.800 грн ( потрібно 3-4 фл. залежно від призначення лікаря-ребіолога ).